Klasický cyklistický závod na trati mezi Brnem a Mikulovem byl třetím závodem Visegrad 4 Bicycle Race, patřícího i do prestižního seriálu ŠKODA Cup.

Fotbalisté Lanžhota prohráli v přátelském duelu s druholigovou Líšní 0:1.
Fotbalisté Lanžhota a Líšně vybrali přes 70 tisíc na postižené tornádem

Během celého závodu se zrodil jediný váznější únik, v němž byli Tomáš Kalojíros (Cycling Academy Trenčín), Ital Walter Calzoni a rakouský cyklista Daniel Lehner, ale i tyto uprchlíky nakonec peloton dojel. Závěr pak měli pod kontrolou jezdci ze stáje Elkov Kasper. „Minulý týden jsme na maďarské i slovenské části Visegrad 4 Bicycle Race tvořili závod, tentokrát jsme chtěli hlavně být v důležitých únicích a být nejrychlejší v závěru,“ přiblížil týmovou taktiku vítězný Adam Ťoupalík.

Výsledky závodu Brno-Mikulov-Brno:
1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 4:28:28, 2. Turek (Felbermayr Simplon Wels) +6, 3. Camrda (Topforex ATT Investments) +14, 4. Per (Slovin.) +26, 5. Otruba ((Elkov Kasper) +29, 6. Murias (Pol.) +31, … 12,. Tyrpekl (Topforex ATT Investments) +1:19, 15. Neuman (Elkov Kasper), 16. Kalojíros (Cycling Academy Trenčín) oba +1:58, 17. Schuran (Sparta Praha) +3:09, 18. Petruš (Topforex ATT Investments) +3:24, 20. J. Stöhr (Cycling Academy Trenčín) +3:35.

Český šampion z loňského roku, se z vítězství radoval po delší době. „Nějaké dobré výsledky jsem měl, ale toto vítězství je první v letošním roce a určitě mě hodně potěšilo. Příští týden jedeme velký závod ve Francii, a tak jsem měl v hlavně přípravu na něj. Trať byla ale na české poměry dost náročná a docela jsem si věřil. Po půlce závodu jsme se domluvili, že se mi kluci zkusí pomoci," dodal Ťoupalík.