Slovácký veslařský klub Břeclav zářil na hodonínské regatě. „Po letech opět početně i výsledkově silná kategorie především starších žáků zaznamenala řadu úspěchů. 
A přispěla tak výrazně k zisku poháru pro celkového vítěze," hodnotil trenér Josef Akai. Břeclavský deník Rovnost přináší výčet úspěchů v jednotlivých kategoriích.

MUŽI. Ve skifu mužů obsadil Aleš Suský druhé místo a se svým kolegou přidal třetí příčku na dvojskifu. Závod dvojskifu mužů ovládl další břeclavský závodník Petr Rampula. Ve složení Petr a Richard Rampulovi, Aleš Suský a Richard Vančo břeclavští veslaři uspěli na párové čtyřce, když porazili veslaře z Přerova a Brna.Břeclavští veslaři po letech ovládli hodonínskou regatu.

V kategorii mužů masters dojel Antonín Přibyl ve své rozjížďce na skifu čtvrtý. „Do osmy se posadili také břeclavští veteráni Václav Tuček, Zdeněk Šil a Karel Vaněk a do cíle ve společenství s dalšími veslaři dojeli na krásném druhém místě," řekl za břeclavský klub Dalibor Neděla.

ŽENY. Vzhledem k méně početnému startovnímu poli se závody juniorek a žen uskutečnily společně. Závodnice do třiadvaceti let Markéta Nedělová společně s juniorkami Klárou Noskovou a Leou Balgovou a kormidelníkem Lukášem Nešporem dokázali společně s dalšími závodnicemi zvítězit na osmě. Uspěli před posádkami tvořenými společenstvím Hodonína s Olomoucí a Brnem s Lodními sporty.

Nedělová ještě mezi ženami spolu se svojí oddílovou kolegyní Anežkou Buzrlovou přidala prvenství na párové čtyřce a ve finále skifu dojela třetí.

Lea Balgová s Klárou Noskovou zase skončily druhé ve finále A dvojek bez kormidelníka.

Na dvojskif se po delší závodní pauze posadila i trenérka Slávka Kouřilová, která s kolegyní z Hodonína potvrdila dobrou výkonnost a skončila druhá v kategorii žen masters.Břeclavští veslaři po letech ovládli hodonínskou regatu. Párovka ve složení Turek, Vlašic, Polášek a Ptáčník s kormidelníkem Lukášem Nešporem jasně svoji jízdu opanovala.

DOROST. Na dvojkách bez kormidelníka se Neděla s Pospíšilem umístili druzí. „Břeclavští dorostenci se na závody v Hodoníně evidentně dobře vyspali, když na čtyřce bez kormidelníka ve složení Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Samuel Polach a Adam Jurčík zvítězili před posádkami Hodonína a Přerova," sdělil trenér Josef Akai.

Královskou disciplínu – osmu – nečekaně ovládla opět břeclavská posádka před soupeři z Brna doplněnými dalšími závodníky a čistou osmou Hodonína. Na skifu dorostenců se do finále A dokázal probojovat Dominik Kučera, který skončil na třetím místě.

Dorostenka Katka Mitričová ve společenství s dalšími děvčaty obsadila na párové čtyřce druhé místo.

ŽÁCI. Na skifu mezi staršími třináctiletými žáky přesvědčivě zvítězil Petr Polášek, třetí byl David Nešpor a čtvrté místo přidal Adam Maurič. „Početně silná skupina břeclavských starších žáků podávala při závodech velmi stabilní výkony, a výrazně tak přispěla k celkovému vítězství klubu," sdělil trenér Josef Akai.

Mezi čtrnáctiletými skifařkami potvrdila pozici favoritky Magdalena Novotná, která závod ovládla nejlepším časem mezi staršími žákyněmi. V kategorii mladších žákyň zvítězila na párové čtyřce s kormidelníkem Adéla Polášková ve společenství s veslařkami z Třeboně a Hodonína.

Na dvojskifech se podařilo Adéle Poláškové vyhrát spolu s Barborou Mlýnkovou z Hodonína a ještě přidala třetí místo na skifu. Závody se konaly o víkendu.

PŘEMYSL CENDELÍN