O mistrovský titul se utká celkem deset klubů, tedy o dva více než v předchozích letech. Základní část bude navíc zkrácená na dvě utkání každého s každým. „Bude to jiné, ale hlavně ať už to začne. Všichni máme velký softbalový hlad. Těšíme se, až se budeme moct vrátit. Ta pauza byla pro všechny nečekaná, ale naštěstí už se to uklidňuje a budeme se moct konečně potkat na hřišti,“ uvedl Michal Holobrádek.

O nucené přestávce mu utkání hodně scházela. „Bylo to ale nepříjemné i v tom, že jsme nevěděli, jak dlouho bude tahle pauza trvat. Trénovali jsme doma, ale netušili, jestli to není zbytečné, jestli se letos vůbec nějaká sezona odehraje. Bylo to psychicky náročné,“ popsal.

Jeden z nejlepších nadhazovačů Evropy se snažil alespoň posilovat a doma na chalupě házet do sítě. „Dvakrát třikrát týdně jsem denně naházel sto až sto padesát míčů, abych to úplně nezapomněl. V posledních dnech už je to intenzivnější. Když je dobré počasí, tak se snažím trénovat denně. Chvilku to ale bude trvat, než se dostanu do top formy. První zápasy budou takové rozehrávací,“ nastínil dvaadvacetiletý hráč.

Jelikož se v extralize odehraje méně utkání, dojde podle Holobrádka v soutěži znovu k nějakému překvapení. „Loni byl ve finále nováček soutěže Locos Břeclav a myslím si, že favority může znovu letos někdo překvapit. Těch zápasů není tolik, každý bude důležitý. Pokud se někomu nepovede jeden víkend a víckrát prohraje, tak se může zkomplikovat jeho cesta k lepšímu umístění. Možná ta sezona bude ještě vyrovnanější. Až během prvních zápasů uvidíme, jak se s tím kdo popasoval,“ prohlásil dvojnásobný vítěz extraligy.

Rodák z Břeclavi by to přál klidně opět svému bývalému klubu. „Kluci z Břeclavi mají na to, aby ten výsledek zopakovali, nebo se k němu aspoň přiblížili. Že se naposledy dostali až do finále, bylo překvapením pro všechny. Ale tím, jak je znám osobně, jsem věděl, že něco takového mohou dřív nebo později dokázat. Letos se o finále klidně znovu mohou rvát,“ odhadl Holobrádek šance klubu, do něhož se letos vrátil jeho starší bratr Jakub.

Locosu věří i proto, že v týmu nadhazuje talentovaný Jakub Osička, který v březnu dovedl českou juniorskou reprezentaci k senzačnímu bronzu na mistrovství světa. „Měl jsem z toho neskutečnou radost. To, co kluci předvedli na mistrovství světa, bylo něco neskutečného. Pokud takové výkony bude Kuba Osička podávat dál, tak je to jenom dobře. Reprezentaci roste další skvělý nadhazovač. Třeba nás to zase posune trošku blíž k tomu, abychom něco jako Česko dokázali na mezinárodním poli,“ dodal Holobrádek.