„Ani jeden rok jsme nevynechali. Jako každá činnost, tak i organizace těchto volejbalových turnajů se vyvíjí. Někteří z účastníků si pamatují ještě kurty u sokolovny. Turnaj se z jedné soutěže rozrostl na čtyři. Vyžaduje to stále úpravy v samotné organizaci,“ shodují se pořadatelé z Volejbalového oddílu TJ Sokol Kobylí Josef Janíček a František Řačák.

Ti letos připravují Za Koupalištěm hned pět turnajů v jednom, rozdělených na dva memoriály – Petra Zemánka a Antonína Kani. Nejstarším je turnaj mužů I. třídy, který se letos uskuteční již po devětatřicáté. Zúčastnit se jej mohou týmy od krajského přeboru I. třídy až po nejvyšší ligové soutěže. Turnaj II. třídy vstoupí do svého jednadvacátého ročníku. Volejbalová klání začínají v 9.15 společným nástupem družstev.

Kulatiny turnaje

Kulatiny oslaví turnaj veteránů nad čtyřicet let, který se letos bude hrát už po dvacáté. Superveterání (nad padesát let) se střetnou již po jedenácté. Letošní novinkou je turnaj megaveteránů nad šedesát let. Na první podání veteránů si účastníci a diváci počkají do 13.00. „Veteráni mohou startovat současně i za družstvo mladších veteránů a mužů první a druhé třídy. Pokud to nenaruší plynulost soutěže,“ informují pořadatelé.

Prezentace týmu bude u mužů od 8.15 do 8.45, u veteránů od 12.00 do 12.30. „Vítězná družstva získají putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnou cenu obdrží také týmy na druhém až pátém místě ve všech kategoriích. Stejně tak cenu dostane i nejlepší, nejstarší a nejtěžší hráč,“ lákají organizátoři.

Zatím jednoznačně nejúspěšnějšími účastníky turnaje jsou volejbalisté Tatranu Poštorná, kteří v Kobylí zvítězili již dvaadvacetkrát, a letos by svou vítěznou sérii mohl natáhnout na sedm triumfů v řadě.

Letos si organizátoři připomenou také devadesát let českého organizovaného volejbalu. „Na území okresu Břeclav jsou první zmínky o organizovaném volejbalu z roku 1931. Pro nás je velmi potěšující, že mezi prvními, kde se na vesnici hrál volejbal, bylo právě Kobylí. A to dříve než kopaná,“ připomněli Janíček s Řačákem.

Kobylské turnaje jsou také vzpomínkou na volejbalisty, kteří se se svými spoluhráči rozloučili velmi záhy. Petr Zemánek dokonce již v osmnácti letech.