S českou reprezentací se dostala do konce i na mistrovství Evropy v Ultimate frisbee, které se letos v srpnu konalo ve slovinském Mariboru. Tam vybojovala s týmem osmé místo.

„S ženskou reprezentací jsem během letošního jara podstoupila tři přípravné turnaje. Na Tom’s Tourney v belgických Bruggách jsme byly sedmé, v Anglii na London Calling jsme se zlepšily a skončily páté a na konec na Windmill Windup v Amsterodamu jsme skončily těsně pod stupni vítězů,“ popsala přípravu na vrchol sezony šestadvacetiletá reprezentantka. Kobylková má ze své pozice handlerky na pohled jednoduchou úlohu. Musí zvedat frisbee ze země a rozdělovat ho spoluhráčkám.

Skromné ambice

Během posledních let se zvětšila hráčská základna tohoto sportu, a tak mohla česká výprava postavit slušný open i ženský tým. Dříve to nebylo možné, kvalitních hráček i hráčů bylo tak akorát na mix. V premiérovém vystoupení na evropském šampionátu si tedy ženský tým žádné přehnané naděje na medaile nedělal. Tajné přání kapitánsky bylo skončit na pátém místě.

„Celkem nás jelo jednadvacet hráček, většina byla z pražských týmů. Jako tým jsme byly před turnajem čtvrté nasazené, proto jsme měly ve skupině lehčí soupeře. Francii jsme porzily 17:12 a ještě týž dne jsme vyrukovaly na Holanďanky, které jsme přejely 17:3. O den později už se nám ale tolik nedařilo, když jsme ve vyrovnaném zápase podlehly Finsku 14:17,“ popsala zápasy ve skupině Kobylková.

Druhé místo v základní skupině znamenalo baražový zápas s týmem Velké Británie, jedném z favoritů turnaje. Ten se ženské reprezentaci nepovedl a po prohže 10:13 je čekala jen skupina o konečné sedmé až dvanácté místo.

„Bylo to trošku zklamání, ale ve skupině jsme potvrdily předchozí výhry s Holandskem 17:10 i Francií 17:13. Následně jsme zdolaly i Rakousko 17:9, Irsko 17:14 a Lotyšsko 17:12. Díky tomu jsme vyhrály skupinu a dostaly možnost hrát znovu baráž se šestým týmem z horní skupiny, což bylo Švýcarsko,“ hodnotila sérii výher mladá Břeclavanka.

Nejdůležitější utkání ale ženský tým nezvládl. Švýcarsku podlehl 17:12 a v zápase o sedmé místo tentokrát podlehl Lotyšsku 9:17. „Na finálové boje už jsme tak šly jen v roli divaček,“ krčila rameny Kobylková. Ženskou kategorii vyhrály Němky, kategorii Open ovládli Švédi a mix a kategorii Masters proměnili v evropské zlato favorizovaní hráči Velké Británie.