Jeho průběh byl na jihu Moravy důstojným připomenutím devadesátiletého organizovaného volejbalu v České republice a pětaosmdesátiletého volejbalu na Břeclavsku. Tradice volejbalu v Kobylí patří k největší chloubě volejbalu v tomto regionu. A k tomu všemu vyšlo i počasí.

„Celý turnaj se vydařil. Na šesti volejbalových kurtech se od devíti hodin do osmé hodiny večerní střídalo třicet volejbalových družstev, aby v pěti kategoriích sehráli 64 hodnotných volejbalových klání,“ vypočítával organizátor akce Josef Janíček.

Již v soutěži mužů I. třídy došlo k litým bojům a po dlouhé době se měnil i vítěz. V semifinále se utkal vítěz skupiny Myjava B se čtvrtým Tatranem Poštorná. O vítězi ze Slovenska nebylo pochyb. Ve druhém semifinále zvítězila Litovel nad Myjavou A po tuhém boji. V utkání o třetí místo si Myjava A poradila s loňským vítězem z Poštorné a zvítězila 2:0. Urputný boj se však odehrál v samotném finále.

„Litovelští se nechtěli smířit s tím, že Myjavu považovali všichni za favorita. Chtěli bojovat lépe než ve skupině, kde s tímto soupeřem prohráli 0:2. Po boji skončilo finále vítězstvím Myjavy 2:1 na sety,“ dodal bývalý předseda okresního volejbalového svazu Janíček.

Druhá třída mužů se stala Květná po vítězství nad Ostrovem u Macochy 2:1. Třetí skončil Zábřeh, když porazil Skalici také 2:1. Domácí výběr pak marně bojoval alespoň o sedmou příčku. Prohrál však 2:1 na sety a skončil osmý.

V kategorii veteránů nad 40 let se stali vítězi veteráni Starého Města. O deset let starším volejbalistům kralovali Žilinští. Mezi nejstaršími hráči nad šedesát let uspěl kolektiv pojmenovaný trefně Sešlost Brno.

„Hrát v Kobylí v kategorii veteránů nad šedesát let se ukázalo velmi šťastným řešením. Nikdo nemohl čekat žádný silový volejbal. Ale vidět to zanícení pro hru, hezké výměny, to byla pastva pro oči,“ liboval si nad prvním ročníkem soutěže tak starých hráčů Janíček.