„Je to hrozná ztráta. Stále si neuvědomuji, co se stalo. Je těžké si připustit, že nás s dcerou opustil,“ svěřila se zdrcená manželka Yveta Kocmanová.
K sobotnímu neštěstí ale nemuselo dojít. Kocman se totiž neměl na startu objevit. „Přemlouvala jsem ho, aby nejezdil. Bylo to už podruhé, kdy závodil s pilotem, kterého neznal. Říkal, že to zvládne. Bohužel to nezvládl,“ konstatovala posmutněle choť tragicky zahynulého závodníka.
Zkušený navigátor býval spolujezdcem Lukáše Pondělíčka. Ten ale na „Barumce“ nejel. Kocman se tak domluvil nejprve s Jiřím Krajčíkem, nakonec však utvořil posádku s Pavlem Karlíkem na citroenu.

„Já panu Karlíkovi nic nevyčítám. Mluvili jsme spolu. Určitě to neudělal úmyslně. Ze smrti manžela ho neviním,“ dodala sklesle Yveta Kocmanová.
Odchod Luďka Kocmana zasáhl bez výjimky všechny tuzemské automobilové jezdce. „Byl velmi oblíbený. Znali jsme se asi šest let. Velice mě to mrzí, byl to výborný člověk,“ podotkl zasmušile hustopečský závodník Martin Rada.
Právě Rada byl jeden z prvních, který u hrůzostrašné sobotní havárie, zastavil. „Byli jsme myslím úplně první, kteří u bouračky zabrzdili. Cítil jsem se zvláštně, protože s Luďkem jsem se pár minut předtím bavil ,“ divil se pilot.