Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kolínka předběhl pouze Novozélanďan

Kralický Sněžník - Skupina běžců z Břeclavska se zúčastnila mistrovství světa vetreánů v běhu do vrchu, které se konalo v okolí Kralíckého Sněžníku na severní Moravě u hranic s Poleskem.

12.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Dalšího mimořádného úspěchu dosáhla legenda mezi veteránskými běžci – František Kolínek z Perné v kategorii 50 – 54 let, ve které bylo na startu celkem 106 běžců z celého světa.
V závodě, který měřil 11,3 km s převýšením 810 metrů, doběhl druhý v čase rovných 56 minut, když jej porazil pouze jediný závodník – Earwaker z Nového Zélandu.

Soutěžilo se rovněž v družstvech a po přepočtu výsledků se stalo mistrem světa družstvo ČR, ve kterém byl i běžec z Perné.
Na stejné trati běžel i v kategorii 40 - 44 let Petr Kaňa z Kostic a doběhl na 60. místě v čase 1:17,10 hodin.
Mezi běžci nad 60 let byl i František Kolínek z Bestcar Dobré Pole a na zkrácené trati 9,9 kilometrů s převýšením 620 metrů skončil na 28. místě časem 1:09,41 hodin.

O den později startovali běžci v dalším závodě Českého poháru v běhu do vrchu z Dolní Moravy na Králický Sněžník.
V závodě juniorek byla první Martina Vévodová z Perné.
Té start na mistrovství světa unikl jen nešťastnou náhodou. Trať dlouhou pět kilometrů s převýšením 520 metrů zvládla za 35:03 minut.
Další závodníci běželi 13,4 km s převýšením 960 metrů. Mezi čtyřicátníky byl Kaňa 54. za 1:35,49.
V kategorii nad 50 let skončil Kolínek třetí za 1:08,04, čtvrtý Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav za 1:09,08. V kategorii nad 60 let doběhl Kubíček 24. za 1:36,08.

Cyklisté se dostanou až do centra Veselí. Cyklostezku prodlouží i v Šakvicích

Veselí nad Moravou, Šakvice – Síť cyklostezek ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku a jeho okolí se rozšíří o dalšího víc než půl kilometru. Vyjde na necelých sedm milionů korun. Uzavření smlouvy s vybranou firmou už schválili i městští radní.

Lupič ozbrojený nožem přepadl benzinku v Lednici. Odnesl si desítky tisíc korun

Lednice – Ačkoli Lednice přitahuje především turisty, za svůj cíl si ji vybral i lupič. Dosud neznámý muž v obci přepadl obsluhu benzinové stanice v Břeclavské ulici. Vyděšené ženě vyhrožoval nožem a chtěl po ní peníze. Policisté potvrdili, že s výhrůžkou uspěl, částku však odmítli upřesnit. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost si odnesl několik desítek tisíc korun.

NOVÝ ŽIVOT: Volby i přání návštěvníků Salonu vín o sommeliérech v krojích

Břeclavsko – Salon vín, čili expozice každoročně nabízející sto nejlepších vzorků, se stala nejvyhledávanějším turistickým cílem svého odvětví. Nový život při této příležitosti přináší rozhovor s tamním hlavním sommeliérem Markem Babiszem, který mimo jiné vypráví o touhách návštěvníků. Kromě ochutnávky kvalitních vín by například rádi viděli personál salonu v krojích.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme školáky ze základní školy v Moravské Nové Vsi

Břeclavsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základní školy v Moravské Nové Vsi. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.