Českou republika vyslala dvojici kolistů Marek Topolář a Filip Zahálka. Marek Topolář z oddílu kolové v Šitbořicích přestoupil na jeden rok do Svitávky, neboť k sobě letos neměl spoluhráče stejné věkové kategorie.

„Spojení těchto dvou hráčů do jednoho týmu bylo dobrým rozhodnutím, neboť se tato dvojice stala mistry republiky juniorů bez ztráty jediného bodu," tvrdil předseda šitbořického oddílu kolové Robert Zvolánek.

Jak dodal, na mistrovství Evropy odjížděla dvojice s ambicemi umístit se na stupních vítězů, což se Česku podařilo naposledy v roce 2009, když přivezli bronz.

Reprezentanti České republiky prohráli úvodní zápas s favorizovanými družstvy Německa 2:6 a Rakouska 1:5. Vyhráli s Francií 3:1 a v posledním zápase základní skupiny prohráli se Švýcarskem 2:3.

České družstvo se setkalo znovu se Švýcary, a to v zápase o přímý postup do skupiny o rozdělení medailových pozic.

„Tentokrát dvojice Topolář-Zahálka zabojovala a hlavně díky brankářskému umění Marka Topoláře vrátila Švýcarům porážku 3:2 a měla jistotu, že se vrátí domů s medailí," těšilo Zvolánka.

Zápasy o medailové pozice byly opět v režii favorita z Německa, který vyhrál zápas s českou dvojicí 6:2. Poslední zápas s družstvem Rakouska prohrála česká dvojice 3:1 a obsadila bronzovou pozici na mistrovství Evropy juniorů.

Výsledek je nejen úspěchem České republiky, ale hlavně kolové v Šitbořicích. Je to totiž první medaile z mistrovství Evropy po dvacetileté činnosti oddílu kolové.

Marek Topolář se tímto výsledkem stal nejúspěšnějším hráčem šitbořické kolové.

Nutno připomenout, že právě před deseti lety v belgickém Gentu reprezentovali ČR šitbořičtí hráči Ladislav Lejska- Jiří Bedřich, ale zůstali bohužel těsně pod stupni vítězů.

Konečné pořadí ME J:

GER Marcel Schüle / Björn Bootsmann
AUT Stefan Feurstein / Sebastian Brunner
CZE Filip Zahalka / Marek Topolář
SUI Alexander Dürger / Kevin Dürger
FRA Geoffrey Motsch / Thibaut Bockstahler
BEL Anthony Broeckhove / Arno Vandoorne
ITA Paolo Sarino / Alessio Sarino
HUN Viktor Peter Orcsik / Zsolt Takacs
SVK Szilard Lengyel / Istvan Lengyel