Hráči ze Šitbořic Robert Zvolánek a David Wamser byli po předešlých skvělých výsledcích v roli jednoho z favoritů na titul.
Celým turnajem bez zakolísání procházeli první družstvo Svitávky a Šitbořice. Bylo jasné, že o vítězi a tím i o tom kdo bude reprezentovat Českou republiku na květnovém mistrovství Evropy juniorů ve Francii, se rozhodne právě mezi těmito týmy. V napínavém a vyrovnaném utkání se štěstěna přiklonila na stranu dvojice ze Svitávky, která nakonec o jeden gól vyhrála a získala titul. Útěchou pro Zvolánka a Wamsera může být to, že do Francie pojedou v roli náhradníků.

Všichni přítomní odborníci na kolovou konstatovali, že tak vysokou úroveň předvedené hry už dlouho u juniorů neviděli a že kolová u nás bude i v budoucnu na nejvyšší evropské úrovni.
U hráčů Šitbořic bylo zřetelně vidět zklamání, že nedosáhli až na nejvyšší příčku, neboť tomu obětovali mnoho času, úsilí a často i bolestivá zranění. Na rozdíl od jejich přemožitelů, páru Lukáš Richter a Ladislav Dvořák, ale budou mít možnost o titul bojovat i v příštím roce.