S úkolem získat body pro pozici v klidném středu tabulky se na cesty vydal kompletní celek ve svém nejsilnějším složení s Olesjou Stachovou, Veronikou Malíkovou a Petrou Mergenthalovou.

MS Brno ale postavila proti nim stejně silnou trojici (Mikulcová, Pavlicová, Kovářová – střídala Babáková) a s využitím domácího prostředí dokázala vyhrát těsně 6:4. Lví podíl na tomto úspěchu měla juniorská reprezentantka ČR Kristýna Mikulcová. Mikulcová vyhrála všechny tři dvouhry a společně s Pavlicovou byly úspěšné i ve čtyřhře, kterou mají dobře secvičenou.

Pavlicová pak přidala dva body z dvouher, čímž Brno dospělo k bodu šestému, vítěznému. Úlohu jí usnadnily problémy Malíkové se zády, které hodně limitovaly výkon hráčky MSK Břeclav B, v minulých kolech hodně úspěšné.

S Mergenthalovou měla Pavlicová velké problémy, odpor soupeřky zlomila až v pátém setu.

Na straně béčka MSK byla nejlepší podle očekávání Stachova, která porazila ve čtyřech setech Pavlicovou i střídající Babákovou.

Baník Most je v tabulce 1.ligy nejbližším sousedem Břeclavi B, a proto mělo vzájemné utkání obou družstev svou zvýšenou důležitost.

Vysoká výhra rezervy MSK 8:2 byla tou nejlepší odpovědí a zároveň jistým zadostiučiněním pro družstvo, které o den dříve ztratilo oba body v Brně.
Zotavená Malíková hrála s chutí, byla o poznání pohyblivější a odrazilo se to i na její herní jistotě. Stejně jako Stachova, od které se to očekávalo automaticky, získala s přehledem tři body z dvouher a společně uspěly i v úvodní čtyřhře.

Mergenthalová bojovala se soupeřkami i sama se sebou. Všechny tři její zápasy měly vyrovnaný průběh, jen se Štikovou ale dokázala zvládnout koncovku.