Přitom hosté v zeleno-bílém začali zápas stejně jako předchozí zápasy. tedy velice špatně. „Vypadalo to, že se bude opakovat deja vu z předchozích utkání. Začali jsme osobní obranou na nejlepšího střelce druhé ligy Kozlovského, ale tak trochu jsme pozapomněli na ostatní možné hrozící hráče, hlavně Jurečku, který nastřílel jedenáct branek," popisovala zápas opora Hustopečí David Semerád. Ani takový příspěvek snipera Hanáků ale na Hustopeče nakonec nestačil.

Rychlou změnou obrany se Hustopečští dostávali pomalu do hry. Obrana tentokrát byla agresívní, tvrdá, hráči se snažili přerušovat a nedostat do střelby obávané hráče. I možná proto padalo v nervózním utkání málo branek.

Ze získaných míčů se Legata pomalu dostávala do rychlých útoků a snižovala náskok domácích. A v 17. minutě už se jí podařilo vyrovnat na 7:7. V dalším průběhu zápasu se hra přelévala ze strany na stranu. Legata pokazila několik přihrávek do protiútoku, domácí hráče pak místy vychytával hustopečský brankář Pokorný. A tak se šlo do kabin za stavu 14:13 pro Legatu.

„Věděli jsme, že budeme mít velmi těžkého soupeře. Přesto jsme zvítězit mohli. Dostali jsme šestadvacet branek, to není mnoho. Proto obraně nic nevyčítám, i když chyby tam byly," vracel se k zápasu trenér Prostějova Alois Jurík.

Hra obou týmů byla velmi tvrdá, časté tahání za dresy, postrkování či oplácení, bylo trestané napomínám či rovnou vyloučením. A Hustopečským se tentokrát podařilo využít přesilových her než to bylo v předchozích utkáních.

Stav byl pro hosty dlouho příznivý, udržovali si čtyř až pětibrankový náskok. Ale tři minuty před koncem Prostějov stáhl ztrátu jen na dva body. Ovšem víc už ani v přesilovce nedokázal.

„Došlo k velkému polevení, hlavně v útoku. Zbrklou střelbou nebo pasivní hrou jsme se připravovali o míč. Naštěstí jsme náskok udrželi," dodal Semerád, jehož spoluhráči tak vyhoupli na druhou příčku tabulky. Na vedoucí Olomouc už ale ztrácí pět bodů.

Prostějov – Hustopeče 23:26 (13:14)

Sled branek: 4–1, 5–2, 7–5, 7–8, 10–9, 11–11, 12–14, 13–14 (poločas), 13–16, 15–18,16–21, 19–22, 19–24, 22–24, 22–25, 23–26

Sestava a branky Hustopečí:

V.Pokorný – Z.Suchomel (1), P.Blažek (3), D. Semerád (1), M.Jahoda (5/1), M.Myslík (4), M.Strouhal, J.Latenberg (5),

F.Jochymek (5), J.Navrátil (2), J.Strach

Sedmimetrové hody: 1/1– 2/1

Vyloučení: 5 – 4