V mužské kategorii, která uzavírala v sobotu večer celý mítink, potvrdili svou roli favorité. „Spousta závodníků se snažila taktizovat. Odkládali některé skoky a v jednu chvíli nešlo poznat, kdo jak na tom je. Závěr už byl však o jediném muži,“ praví ředitel závodu.

Pětadvacetiletý Woo byl jediným z poslední čtveřice závodníků, který pokořil laťku ve výšce 234 centimetrů. „Už od začátku závodu lítal hodně vysoko nad laťkou. Přistupoval k závodu s absolutním nadšením a neskutečně strhl publikum. Když na závěr překonal 236 centimetrů, diváci šíleli,“ pochvaluje si Háder účast korejského reprezentanta, jehož si vyhlédl na olympiádě v Tokiu.

Ivan Kučírek (vpředu) patřil k nejúspěšnějším českým dráhařům historie.
Král cyklistiky a trojnásobný mistr světa. Ve věku 75 let zemřel dráhař Kučírek

Woo se tak stal vítězem letošního ročníku a zároveň přepsal i několik rekordů. Překonal svůj dosavadní osobní rekord, absolutní národní rekord a v historické tabulce Hustopečského skákání se zapsal na čtvrtou příčku. Na rekord tohoto mítinku Ruse Ivana Uchova z roku 2011 ztratil pouhé dva centimetry.Přitom hustopečský rekord 238 centimetrů ani nezkusil „Byl v transu, diváci ho hnali výš a výš, ale trenér ho zarazil. I když jsem si přál, aby šel dál, kouče chápu. V takových výškách jdou závodníci do rizika. Nebylo to pro něj už bezpečné a nechtěli riskovat jeho zdraví,“ vysvětluje Háder.

Druhé místo obsadil Ju Vaughn Harrison ze Spojených států amerických a třetí Luis Enrique Zayas z Kuby. „Oba skočili 232 centimetrů, čímž prokázali svou kvalitu,“ podotýká ředitel závodu.

OMLUVA ZA VÝKON

V ženské kategorii se hodně očekávalo od Jaroslavy Mahučichové z Ukrajiny. „Věřil jsem, že překoná dva metry, čímž přepíše ženský rekord našeho závodu. Překvapivě se prala s rozběhem a netrefovala výskok. Skončila na třetím místě a dokonce se nám omlouvala, že to nedopadlo lépe,“ říká Háder o bronzové medailistce z olympiády v Tokiu.

Filip Hlúpik poprvé nahlédl do první ligy v dresu Slovácka.
Ligu vyměnil za výkopové práce. Byl jsem palič, říká po konci kariéry Hlúpik

Ukrajinku překonaly pouze Emily Borthwicková z Velké Británie a Marija Vukovićová z Černé Hory. Obě přeskočily 195 centimetrů. Na vyšší metu už ani jedna z nich však nestačila, proto rozhodlo skóre. Vítězkou se tak stala Borthwicková „Vítězství Emily bylo obrovským překvapením pro všechny. Musím podotknout, že v Hustopečích se postupně prokousávala několik let z listiny B až do hlavního závodu. Naše dlouholetá spolupráce s Anglií tak přinesla své ovoce,“ poukazuje Háder na dobré přátelské vztahy s Velkou Británií, která měla na letošním ročníku včetně mládeže pětatřicet závodníků.

A jak hodnotí celou soutěž hlavní organizátor? „Byl to jeden z nejlepších ročníků. Troufám si tvrdit, že to byl jeden z nejlepších výškařských závodů v historii celé České republiky,“ dodává Háder.