Perný měsíc si prožili házenkáři hustopečské Legaty. Přestože extraliga si v současnosti užívá končícího volna, hráči předposledního týmu tabulky si příliš neodpočinuli.

„V přestávce soutěže jsme se věnovali především kondiční přípravě. Část tréninků jsme však také zaměřili na zdokonalování herních situací,“ přiblížil lednový program svých svěřenců trenér hustopečských házenkářů Zdeněk Missbach.

Právě tyto dva aspekty v podzimní části sezony Hustopeče v mnohém limitovaly.
Přestože dokázaly držet krok i se špičkou nejvyšší soutěže, ve většině zápasů „dojely“ na nedostatečnou fyzickou kondici.
Spoustu utkání, přestože se pro Jihomoravany vyvíjela dobře, ztratily až v samotném závěru. I proto jsou takřka na samém dnu tabulky s pouhými třemi body.

Trénování herních situací je způsobeno tím, že se v průběhu sezony Missbachovi v podstatě rozpadla kostra mužstva. Hustopeče se od poloviny podzimu potýkaly s rozsáhlou marodkou. Zranění navíc postihla klíčové hráče.

„Noví hráči se s mužstvem stále sžívají. Trénujeme čtyřikrát týdně. Hráči z Brna ale stíhají pouze dva tréninky. Takže se na nich musíme hodně snažit, aby to k něčemu bylo,“ prozradil Missbach.

Ve volném měsíci sehráli Hustopečští čtyři přípravná utkání. To není mnoho. „Ani jsme nejeli na žádný turnaj. Snažili jsme se připravovat především v domácím prostředí, dvakrát jsme hráli v hale v Králově Poli.

Právě z brněnského klubu přichází hustopečské Legatě pomoci i nová posila. Levák Pavel Chýlek by se měl na pravé spojce pokusit nahradit dlouhodobě zraněné hráče Buriánka a Nehéze.

„Musíme sestavu lepit za chodu, s tím se nedá nic dělat,“ uvažoval Missbach. Jeho tým má oproti zbytku extraligových týmů výhodu, že první utkání po zimní přestávce sehrají až o týden později.

„Určitá výhoda to je, alespoň máme více času se sehrát. I když nevím, jestli ty čtyři tréninky, které stihneme, budou vůbec nějak cítit,“ přemýšlel kouč.
K soutěžnímu utkání tak vyběhnou až příští sobotu. Nebude je čekat nic lehkého. Z palubovky Jičína si v této sezoně mnoho soupeřů body neodvezlo.

„Udělali si z toho trošku nedobytnou tvrz. Určitě nás nečeká nic lehkého. Vždyť i Prešov tam vyhrál o jediný gól. Navíc jejich kádr by měl být podle mých informací kompletní,“ analyzoval příštího těžkého soupeře trenér Missbach.

Jeho cílem však stále zůstává záchrana v elitní soutěži. „Snažíme se naši situaci stále zlepšovat. Potřebujeme nějaké body, abychom měli dobré výchozí postavení před boji o záchranu. A já věřím, že nám to vyjde,“ nechal Missbach vyznít svůj optimismus.