V sobotu měl obě své disciplíny na pořadu dne junior Radek Juška. Již dopoledne nastupoval k dálce v roli papírového favorita, když byl v čele dálkařů výkonem 719 cm. Sám se za favorita nepočítal, protože v posledních závodech ho trápil rozběh. Ani mistrovský závod bohužel nebyl výjimkou.

První skok byl s nedošlapem 648 cm spíše jen zajišťovacím, druhý pak měřil 682 cm. To bylo všechno. Další čtyři zbývající pokusy byly nezdařené. Výkon Juškovi stačil jen na šesté místo, přitom ho od bronzové medaile dělilo pouhých pět centimetrů.

V podvečer nastoupil rodák ze Staroviček na trojskok. Tentokrát měl většinu pokusů zdařených, druhým skokem dlouhým 14,36 m si zajistil postup do finále z druhého místa. To už si udržel a zlepšil si tak osobní rekord o osm centimetrů.

Stříbrná medaile je výborným úspěchem Jušky i jeho trenéra Zbyňka Chlumeckého. „V trojskoku už se projevila jistá únava z dálky. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale stříbrnou medaili samozřejmě beru,“ hodnotil svůj výkon osmnáctiletý atlet.

Druhý den se pozornost soustředila na favorizovanou Adrianu Bzirskou, která nastupovala do soutěže s nejlepším letošním výkonem republice (14,44 m) a byla i loňskou mistryní. Druhým pokusem 13,41 m se dostala na druhé místo, soutěž však byla velmi vyrovnaná a každý hod znamenal změnu pořadí. Teprve třetí pokus 13,84 m naznačil roli favoritky a díky němu svěřenkyně Ladislava Klima také vyhrála.

„Mohlo to být rozhodně lepší, měla jsem na to, abych vrhla mnohem dál. Přesto jsem šťastná, jinak to nejde. Nesmím ale zaspat, soupeřky mi dýchaly na paty. Byl to hodně vyrovnaný souboj,“ svěřila se po závodě Bzirská.

„Za Adrianou se poskládala hned trojice závodnic, které se vešly do deseti centimetrů mezi 13,64 a 13,54. Ty tři jí budou tvořit pro letní sezonu velmi silnou konkurenci. Pak už byla více než metr mezera. Vítězství to bylo skutečně vydřené, rezervy má stále v technice,“ má jasno Klim.

V dorosteneckém trojskouku startovaly další dvě závodnice Lokomotivy. Adamíková se výkonem 10,67 m dostala do finále a skončila sedmá, Boháčková skončila jedenáctá skokem 10,45 m.