„Máme z této soutěže velkou radost. Věřím, že bude mít stále větší popularitu,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Juránek s tím, že smyslem akce je, aby dávali úspěšní sportovci mladým vzory, kterými se mohou inspirovat, a na které mohou navazovat.

Nejlepší sportovci z řad jednotlivců i kolektivů budou zveřejnění na galavečeru 29.března v Městském divadle v Brně. Vyhlášení bude rozděleno do devíti kategorií. Ocenění se dostane nejlepšímu seniorovi, nejlepšímu seniorskému družstvu, talentu roku. dále bude oceněno i nejlepší juniorské družstvo, nejlepší trenér, nejlepší handicapovaný sportovec a také čestná cena Jihomoravského kraje a nejlepší sportovní akce.

„V prvních šesti kategoriích se hlasovalo. Vítězové posledních tři kategorií vzešli po dohodě se zástupci Jihomoravského kraje a sportovních organizací.“ dodal David Lenz. V komisi, která hodnotila nominované sportovce, byli sportovní novináři z jihomoravských médií, včetně Deníku.

Z břeclavského regionu jsou v nominaci kolektivů stolní tenistky MSK Břeclav. Mezi talenty roku najdeme veslařskou posádku David Malík a Martin Mikýsek nebo stolní tenistku Kristýnu Mikulcovou. Mezi trenéry se prosadil břeclavský veslař Josef Akai. V ženské kategorii se objevila hustopečská plavkyně Radka Podeštová