Pro břeclavskou dvojici, kteří si na mistrovství Evropy i světa teprve budují své jméno, by bylo velkým úspěchem, pokud by se probojovali v zámoří mezi dvacítku finalistů. To se nakonec nepodařilo. Navíc těsně před odletem za Atlantik onemocněla jejich trenérka, která je tak nemohla do Londonu doprovázet.

Lucie Myslivečková a Neil Brown přesto mohou být se svou premiérou na světovém šampionátu spokojení. V krátkém tanci si český pár bezchybnou jízdou opět posunul své maximum v soutěžích mezinárodní krasobruslařské federace na novou hodnotu 51,82 bodu a se svým výkonem obsadili 21. místo.

Jen těsně, přibližně o jedna a čtvrt bodu, jim unikl postup do finálové dvacítky a do volných jízd se nedostali. Skončili na smolném 21. místě z devětadvaceti párů. Přesto dokázali porazit další dvě taneční dvojice, se kterými ještě na lednovém mistrovství Evropy prohráli.

O olympijskou kvalifikaci do Soči se tedy v soutěži tanečních párů budou muset Myslivečková s Brownem poprat na konci září při dodatečné kvalifikaci v Oberstdorfu.