Během dvou měsíců budou krasobruslaři a krasobruslařky v šesti závodech sbírat cenné body, aby šest nejlepších na konci změřili své síly ve finále Grand Prix, které se letos koná začátkem prosince v čínském Pekingu.

Na závody Grand Prix dostávají závodníci pozvání od Mezinárodní krasobruslařské federace (ISU), a to na základě výkonů z minulé sezony a podle žebříčku. Každý závodník však může být nominován na pouze dva z této série závodů.

Na první závod obdrželi pozvání naši reprezentanti, konkrétně taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Svěřenci trenérky Evy Horklové se pustili do bojů s vervou. Krátký i volný tanec zajela Břeclavačka a její taneční partner z Pardubic téměř bez chyb a po vyrovnaném výkonu v silné konkurenci obsadili se 115,17 body celkové vynikající šesté místo, což je jejich historicky nejlepší umístění v soutěžích na Velké ceně. Také je to historicky nejúspěšnější umístění českého tanečního páru v soutěžích Grand Prix.

První část závodu tanečních párů ovládla americká dvojice Meryl Davisová a Charlie White. Stříbrní medailisté z olympijských her ve Vancouveru i letošního mistrovství světa dostali od rozhodčích 165,21 bodu.

1. Meryl Davis/Charlie White, USA, 165,21
2. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje, Kanada, 141,57
3. Maia Shibutani/Alex Shibutani, USA, 136,93
4. Lucie Myslivečková/Matěj Novák, Česká republika, 115,17

MIRKA MYSLIVEČKOVÁ