Nejlepší juniorští krasobruslaři světa se o uplynulém víkendu sjeli do bulharského hlavního města Sofie, aby ve vrcholném závodě sezony ukázali svá umění.

Břeclavský krasobruslařský oddíl měl na sofijském ledě zastoupení v kategorii tanečních párů Matěje Nováka a Lucii Myslivečkovou.

Lucie a Matěj vstoupili do bojů již v úterý povinným tancem.

Svěřenci tria trenérů Natalie Karamyshevy, Rostyslava Sinicyna a Marie Kreiselmeyer nepředvedli Paso Doble čistě a drobná chyba je odsunula v konkurenci třiatřiceti tanečních párů z celého světa na průběžné jedenácté místo se ziskem 27.80 bodu.

Pro originální tanec tak neměli čeští tanečníci nejlepší pozici ve volbě rozjížďky a na led vyjížděli jako dvanáctí v pořadí.

Lucie s Matějem převedli Blues a Quickstep bez chyb, zvedačky provedené v obtížných variantách a sedmým originálním tancem obsadili průběžné osmé pořadí v závodě s novým osobním rekordem 49,06 bodu.

Na volný tanec, který jsme mohli sledovat v přímém přenosu na stanici Eurosport, nastoupili Lucie s Matějem hned první v předposlední rozjížďce.

Tanec na hudbu z muzikálu Chess – End of Game předvedli v tempu s jednou chybou Lucie v twizelové řadě, avšak desátý tanec neměl v podobě bodů vliv na celkové osmé místo. Český pár ukázal, že patří k evropské juniorské špičce.

Lucie s Matějem tak pro příští rok svým umístěním v první desítce zajistili pro ČR možnost startu dvou tanečních párů na mistrovství světa juniorů.

Jako krasobruslařská velmoc se ukázaly Spojené státy Americké,které na šampionátu obsadily tři z prvních čtyř míst.

MIROSLAVA MYSLIVEČKOVÁ