Adam Klimovič patří mezi nejzkušenější břeclavské krasobruslaře. I on se břeclavskému publiku předvede na dnešní exhibici na ledě břeclavského zimního stadionu. Mezi tvrdým tréninkem si našel čas na několik otázek.

Co čeká břeclavské krasobruslaře, že tak tvrdě trénují? Je toho opravdu hodně. Téměř všichni se zúčastníme závodu v Kralupech, kde to bude zároveň finále Českého poháru. Hodně mých kolegyň absolvuje o týden později testy výkonnosti v Mladé Boleslavi. Především se však zaměřujeme na Velikonoční exhibici, která začíná dnes na břeclavském zimním stadionu od 17 hodin.

Na co se mohou diváci těšit? Zcela jistě na zážitek z krasobruslení. Budou překvapeni, kolik toho zvládnou naše nejmenší krasobruslařky. Představí se děvčata ve všech věkových kategoriích.

A čím se pochlubíš ty? Předvedu krátký program, v něm mám zařazeného dvojitého axela, trojitého rittbergera a kombinaci trojitého salchowa s dvojítým toelopem a samozřejměpiruety a krokovky.

Vystoupí na exhibici i nějací hosté? Přijede Lucie Myslivečková (břeclavská rodačka – poz. red.) s Matějem Novákem, juniorští mistři republiky v atncích na ledě, kteří nedávno získali vynikající 12. místo na mistrovství světa. Diváci také uvidí mladou sportovní dvojici Alexandru Herbíkovou a Lukáše Ovčáčka z Ostravy a velmi šikovnoujuniorku Barboru Švédovou z Litvnínova. Vrcholem bude vystoupení Michala Březiny, který obsadil 15. místo na nedávném mistrovství Evropy a skvělé 5. místo na mistrovství světa juniorů. Diváci se mají rozhodně nač těšit.

MIROSLAV PEKÁREK