Mladý sportovec ovládl juniorskou kategorii, úspěšná léta jej ale čekají i mezi dospělými. V zajímavém prostředí bývalého ocelářského gigantu Poldi mezi muži vystoupal na třetí příčku. „Celý den provázela závody přátelská atmosféra, protože sobotní závod byl také posledním kolem českého poháru a taky loučení s úspěšnou sezonou," komentoval povedený víkend mladý Břeclavan.

Dařilo se mu totiž v celém seriálu a tak se na stupně vítězů podíval ještě dvakrát. Ve své kategorii totiž s přehledem vyhrál. A mezi muži skončil stejně jako v sobotním závodě bronzový.

V Kladně byl k vidění nesmírně atraktivní závod. Ve vyřazovacích bojích proti sobě lezci soupeřili přímo vedle sebe.

Špatné zázemí v kraji

Zatímco kladenská stěna ještě září novotou, Jihomoravané závidí. Jejich tréninkové podmínky jsou totiž momentálně dost komplikované. „Jediná stěna na rychlost v Brně byla upravena z komerčních důvodů na lezení pro veřejnost. My tak musíme zase muset jezdit do Rakouska, kde lezci mají trochu jiné zázemí," upozornil na výrazný problém lezecký talent.

S koncem sezony teď Krůtil rozhodně nehodlá odpočívat. Čeká jej totiž nová výzva v podobě sezony lezení na ledu s cepíny. „Startuje už za měsíc mezinárodním mistrovstvím Slovenska v Bratislavě," dodal Krůtil.