Turnaj zahájil proslovem k zúčastněným starosta města Pavel Procházka a ředitel tamního gymnázia Vlastimil Kropáč. Poté již vypukly lité boje, naštěstí jen na černobílých polích.

Nejlépe si s figurkami zahrál Jan Krůza, který prokázal výkonnostní vzestup a zaslouženě mezi šestnácti šachisty zvítězil. Po šesti výhrách a jedné remíze s Adamem Rilákem postoupil do semifinále z prvního místa. Krůza si v semifinále poradil s Martinem Horákem a ve finále se znovu potkal s Rilákem. Tentokrát ho jednoznačně přehrál. Na Riláka zbylo druhé místo a bronz připadl po boji Dominiku Chrástkovi.

„Obstojně hrála i jediná dívka na turnaji Lucie Robošová, která měla ve skupině tři výhry a stejný počet proher. Obrovským překvapením turnaje se stal mladší žák Martin Horák, který porazil favorizovaného Denisa Dagidira, na jehož úkor postoupil do semifinále. Tam už ale na starší a zkušenější hráče nestačil. Přesto sklidil obrovský aplaus,“ vyzdvihla jednotlivce jedna z organizátorek Věra Procingerová.

Šachisté měli celou dobu k dispozici zadarmo občerstvení. Tato myšlenka se jim tak zalíbila, že na konci turnaje nezbylo vůbec nic,“ dodala s úsměvem Procingerová. Díky podpoře města Velké Pavlovice odcházel z turnaje každý hráč s krásnou a hodnotnou cenou.