„Byla to akce, která měla zviditelnit prestižní sérii Red Bull X Fighters. Nápad uspořádat něco tak netradičního jsem dostal já. Od sponzora jsem měl pouze za úkol najít nějakou netradiční lokalitu, což se myslím docela povedlo,“ vysvětlil Kuchař.
Nejlepší tuzemský závodník, který patří v tomto životu nebezpečném sportovním odvětví ke světové špičce, létal nad hlavami nakupujících díky nezvykle vystavené rampě. „Nájezd na ni začínal v prvním patře budovy. Pak se sjíždělo dolů, doskočiště bylo přitom na druhé straně haly na balkonu,“ líčil Kuchař velmi netradiční pojetí freestylové akce.

Nápad nastěhovat rampu mezi dav nakupujících se urodil v jeho hlavě již v minulosti. „Už párkrát jsem seděl v tamní kavárně. Hleděl jsem na ten plácek a říkal si, že by nebylo špatné zalítat si tady na motorce,“ dodal Kuchař s potutelným úsměvem na tváři.
„Jak mě to poprvé napadlo, tak jsem si ale hned pomyslel, že je hloupost něco takového tady uspořádat. Přece jen vystavět tam rampu, je pomalu sebevražda,“ podotkl.

Dav lidí, který odvážné kousky nejlepšího tuzemského freestylového jezdce pozorně sledoval, nebyl ale kvůli stísněným prostorům o právoplatnou exhibiční motorkářskou show ochuzen. „Samozřejmě, že jsem nemohl předvést úplně všechno. Ŕada triků nebyla dotažena do konce. Na druhou stranu jsem mohl ukázat salta, takže diváci si přišli na své,“ pochvaloval si závodník…

Více Břeclavský deník 31. července