„Nemůžeme nic moc dělat, nemůžeme ani trénovat, víkendová show ve Slušovicích byla zrušení. Prostě žádná hitparáda. Snad se to brzy zlepší,“ doufá velký popularizátor freestylového skákání u nás.

O práci se bát nemusí, spíše lituje pořadatele akcí, na kterých je se svými souputníky na dvou kolech zván. Jak sám říká, odskákal by to i v dešti.

„Teď už vím, jak na to. Jenomže bychom to dělali jen sami pro sebe, bez diváků. Když nepřijdou, tak se mu to nezaplatí,“ je si vědom populární Kuchta, sám organizátor akce FMX Jam na kopci Krajcák. Ta koncem prázdnin pravidelně láká stovky nadšených diváků lačnících po šílených kouscích jeho i kolegů freestylistů.

Právě kopec nad Hustopečemi byl poslední možností, jak si pořádně zatrénovat. První května bylo krásně, mnozí si jistě ještě pamatují.

FMX Entrance byl třetím ročníkem tohoto tréninkového setkání a kromě zkušenějších závodníků si své skoky vyzkoušeli i ti, kteří do freestylového řemesla teprve nakukují. A světe div se, byla mezi nimi i dokonce jedna slečna

„Sešlo se nás tam asi patnáct. Rád bych v tom pokračoval a určitě bych to chtěl pořádat i vícekrát do roka. Jednak mě to baví někoho trénovat a hlavně vidím, že to má nějaký smysl. Zájemců jezdí dost. Ten zájem je dost velký. Někteří to zkouší na svých rampách a svým způsobem jim jde o život. Takže ty rady jsou tu k nezaplacení,“ vzpomínal osmatřicetiletý závodník. Ví o čem mluví, málokdo si prožil tolik pádů a následných zranění jako on.

Podle Kuchaře je průšvih, když se mu ozve nějaký zájemce o freestyle, ze kterého nakonec vypadne, že v životě neseděl na motorce.

„Tohle prostě nejde. To je práce na dejme tomu pět, sedm let, než by se někam dopracovali. Musí být s tou motorkou jedno tělo. Těch lidí mi po akci píše mraky. aspoň pár let motokros, rád jim poradím,“ vysvětloval Kuchař.

Při listování kalendářem nenarazí o víkendu na místečko bez naplánované akce. několikrát se podívá také do Itálie, země motorkám zaslíbené. Poslední volné dny pro něj končí tuto neděli.

A jak že tento čas Kuchař stráví? Procházka, výlet, nebo relax?

Samá voda, bude se trénovat. „Potřebuju to zase trošku dostat do sebe, moc se teď trénovat nedalo,“ hlásil. Dost času mu také zabere plánování jeho akce. Do posledního srpnového víkendu musí doladit všechny detaily dnes již tradiční akce na Krajcáku.

Jako obvykle plánuje nějaké změny. Co však zůstane jsou skvělé výkony a podívaná plná adrenalinu.