„Mezi devíti soupeři v klasickém kulturistice sice Mirek skončil pátý, postoupil na republiku, ale měl bez problémů na třetí místo. Bohužel se asi zase projevila protekce jednoho závodního klubu ze Slezska. Rozhodčí to podle mě nezvládli," tvrdil naštvaně Milan Obořil, juniorský mistr světa z loňského roku, který Čapku trénuje.

Jednadvacetiletý Čapka svou závodní premiéru mezi juniory zvládl, přestože byl nervózní.

„Byl ale hlavně hrozně zklamaný, jede na první závody a hned zjistil, jak to někdy umí byt nespravedlivé. Když si projde člověk takovou dřinou a někdo ho na závodech poškodí, může to být demotivující a člověka to užírá. Mě jako trenéra to pak štve ještě víc, protože vím, že jsme já ani Mirek neudělali nic špatně," hodnotil mistrovství Moravy Obořil.

I on sám ve Slezsku zažil podobný pocit, kdy jej nepřízeň sudích odsunula z první pozice na třetí místo.

„Každopádně nás to namotivovalo. Musíme se pořádně hecnout, na republice jim musíme ukázat, jakou udělali chybu. Ani jsme teď pořádně nestahovali vodu z těla, přesto jsme měli dobrý výsledek. Věřím, že když to teď dotáhneme do konce, na republice to prodáme," věří mladý trenér.

Na oba Břeclavany teď čeká vrchol sezony v podobě republikového mistrovství. To se koná už tento víkend v Rumburku a Čapka se bude chtít znovu prosadit mezi osmi soupeři.