Má to ovšem jeden háček. „Mistrovství světa se mělo konat až na konci listopadu, místo toho to bude o měsíc dříve. Měsíc je pro kulturistu celkem dlouhá doba, takže mám nyní mnohem méně času na trénink i dietu. Musím víc trénovat i jíst. Potřebuju nabrat co nejvíce svalové hmoty. Mám teď 94 kilo a chci ještě zapracovat na bicepsech, lýtkách a hloubce zádových svalů," vypočítává dopady nepříznivé zprávy s klidem Obořil.

Také cesta do daleké Asie nebude nejlevnější. „Celá cesta bude dost drahá, protože teď stojí letenky kolem osmnácti až dvacet tisíc, a to ještě nepočítám ubytování a stravu," přemýšlí nahlas Obořil, který si stále pro svůj koníček hledá sponzory.

Na jaře se mu ovšem povedlo získat silného podporovatele pro přípravu v podobě slovenského výrobce sportovního oblečení Nebbia. „Nebbia mě oslovila někdy v březnu, od té doby patřím do jejich týmu a můžu se připravovat po boku známějších kulturistů. Nejslavnější je nyní asi Milan Šádek," tvrdí kulturista.

Díky Nebbii se dostal i na exhibici do Žiliny, kde se potkal s vítězi nejznámější kulturistické soutěže Mr.Olympia Philem Heathem a Flexem Lewisem. „Měl jsem možnost nahlédnout do jejich tréninků, popřáli mi hodně štěstí na mistrovství světa a nechal jsem si od nich podepsat tréninkové tenisky," přidává Obořil.

V červnu by chtěl podobný víkendový kulturistický sraz, samozřejmě v méně slavnostním hávu, v břeclavském H-fitness. „Měli by přijet opravdu známí kulturisté z Česka i ze zahraničí, mohlo by to být velkolepé cvičení. Tvrdý trénink se bude samozřejmě natáčet," dodává Obořil.