Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav cestovaly v sobotu do Svitav , kde domácí tým uspořádal zajímavý turnaj žen. Turnaje se zúčastnilo těchto osm druholigových týmů: Křenovice, Havlíčkův Brod, Sokol Pardubice, Lanškroun, Šumperk, DDM Brno, Lokomotiva Břeclav a Svitavy.

Břeclavanky nepřijely do Svitav v ideální sestavě. Kvůli pracovním povinnostem chyběla smečařka Dvořáková a pro nemoc nemohla přijet první nahrávačka týmu.

Absence tvůrce hry Lucky Slobodové předpovídala velké oslabení útočné síly a organizace hry Lokomotivy. Pro tento den za Lucku zaskočila na nahrávce Tereza Hunkařová.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. V základní skupině navázaly břeclavské volejbalistky na dobrou hru z předcházejících turnajů. Skupinu B s přehledem vyhrály, když postupně porazily TJ Svitavy 2:0 (26,14), DDM Brno 2:0 (19,22) a TJ Šumperk 2:0 (16,19).

Všechny přítomné překvapila Lokomotiva svou hrou a v zákulisí ji typovali na vítěze turnaje. V semifinále nastoupila proti TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Utkání bylo dlouho vyrovnané, až do okamžiku kdy se zranila nejzkušenější břeclavská volejbalistka Lenka Fabikovičová.

S touto ztrátou se už tak oslabená Lokomotiva nevyrovnala. K zhoršenému příjmu podání se přidala nepřesná nahrávka a slabý útok. To vše mělo za následek, že Havlíčkův Brod vyhrál 2:0 a postoupil do finále.

Na břeclavská děvčata zbylo jen utkání o třetí místo, v němž se znovu utkaly s DDM Brno. Brněnský tým pro tento zápas ušetřil síly, když plně využil svůj široký hráčský kádr a v turnaji prostřídal všech dvanáct hráček.

Naproti tomu Břeclav dohrávala turnaj jen v sedmi. To se nutně projevilo na fyzické kondici, a i když se Břeclav snažila, nedařilo se jí vůbec nic.
Předvedenou hrou v posledním zápase si břeclavské hráčky připomenuly své volejbalové začátky.

Svitavský turnaj vyhrál tým Lanškrouna, druhé byly volejbalistky Havlíčkova Brodu, třetí DDM Brno a na Břeclav zůstalo čtvrté místo.

IVAN RYLICH