Stejně jako hrdinové Beckettova románu čekaly na svého Godota, čekali mažoretky Lady Stars Hustopeče na svou medaili z letošního Mistrovství Evropy ve Vyškově. Avšak na rozdíl od Beckettových hrdinů hustopečské mažoretky se medaile dočkaly. V disciplíně Show obhájily loňský evropský titul.

„Obhajoba každé zlaté medaile je vždycky hodně těžká. U nás to platilo dvojnásob, protože děvčata mezitím postoupila do vyšší kategorie juniorek, a tak jsme s napětím očekávaly, jak se prosadí mezi staršími závodnicemi. Věděly jsme, že to nebudou mít vůbec jednoduché, protože prosadit se v juniorkách je zase o něco těžší než v kadetkách,“ prozradila jedna z vedoucích hustopečských mažoretek Věra Komoňová.

Letošní šampionát ve Vyškově byl ovlivněný nepřízní počasí, ale pořadatelé dělali, co mohli. Část programu museli i přesunout na plochu tamního zimního stadionu. První den šampionátu se hustopečské mažoretky představily ve třech disciplínách.

Největší šance na medaili měly kadetky v disciplíně Mix, ve které letos získaly stříbro na mistrovství České republiky. Ve velmi silné a vyrovnané konkurenci měly i trochu smůly, když nakonec šest desetinek rozhodlo o jejich konečném čtvrtém místě. K němu přidaly ještě jedenáctou příčku ve stejné disciplíně juniorek a šesté místo v miniformacích s náčiním pom-pom.

„Děvčata se snažila, ale konkurence z dvanácti států Evropy byla opravdu velmi silná. Tady se neodpouští žádná chybička,“ smutně konstatovala druhá vedoucí hustopečských mažoretek Ludmila Živná po prvním dnu šampionátu. První den se tedy hustopečské mažoretky medaile nedočkaly, a tak se jejich naděje upíraly na druhý den. Jak kadetky, tak i juniorky čekalo vystoupení v disciplíně Show. Tedy té, ve které obhajovaly zlaté medaile z loňského mistrovství Evropy.

O tom, že ani bezchybně odcvičená sestava nemusí v Evropě stačit na medaili, se přesvědčily po svém vystoupení kadetky. Pouhé tři desetiny bodu je odsoudily k nevděčnému čtvrtému místu a tedy pouze bramborové medaili. V té chvíli už zbývala poslední šance na opravdovou medaili a nervozita v týmu byla znát na každém kroku.

Juniorky jí ovšem nepodlehly a svou sestavu s názvem Popelka zacvičily s jistotou a obrovskou dávkou suverenity. Jejich výkon ocenil bouřlivým potleskem celý stadion. „Bylo to úžasné. Holky zacvičily nejlépe, jak jsem je kdy viděla,“ nadšeně popsala výkon svých svěřenkyň Komoňová, která v té chvíli věřila, že to nakonec přece jen „cinkne.“

„Když pak vyhlásili postupně třetí a druhé místo a my věděly, že máme zlato, tak už to byl jen výbuch euforie. Jsme neskonale šťastné a já bych chtěla poděkovat všem, kteří se o to nějak zasloužili. Hlavně však rodičům, bez kterých by to opravdu nešlo,“ řekla nám vedoucí teď už dvojnásobných mistryň Evropy Věra Komoňová. Navíc hustopečské mažoretky evropskou konkurenci opravdu doslova převálcovaly a zvítězily s velkým bodovým náskokem.