V nové sportovní hale se mezi dvěma tisícovkami mažoretek z jedenácti států představily i hustopečské Lady Stars, které zde zaznamenaly historický úspěch v podobě tří zlatých medailí.

Do Chorvatska odjížděly Lady Stars Hustopeče s neskrývanými medailovými ambicemi. Opravňovaly je k tomu dva domácí tituly. „Před mistrovství Evropy jsme věřily, že získáme medaili v mixu kadetek a show juniorek, které byly první na mistrovství republiky a dostaly zde i vysoké bodové hodnocení,“ svěřila se vedoucí hustopečských mažoretek Věra Komoňová.

„Já osobně jsem tajně doufala, že také juniorky v mixu, pokud zacvičí bezchybně, mohou v Poreči útočit na medaili. Vždyť na domácím šampionátu jim k ní chyběl jenom kousíček,“ věřila svým svěřenkyním trenérka.

Hustopečské mažoretky, které se na evropský šampionát probojovaly ve čtyřech disciplínách, nechtěly nic ponechat náhodě a přicestovaly do dějiště šampionátu už dva dny před jeho zahájením. Teploty přesahující 30°C nakonec donutily pořadatele k přesunutí všech soutěží pod střechu. Pravidelným jevem vrcholné evropské soutěže byly obrovské skluzy v časovém harmonogramu. Nebylo výjimkou, že soutěže měly až tříhodinový posun a končily i hluboko po půlnoci.

Hned první soutěž, ve které se Lady Stars představily chorvatskému publiku, byla ve znamení medailových ambicí. Kadetky v disciplíně mix měly při svém vítězství na republice velmi vysoké bodové hodnocení, které je pasovalo do role velkých favoritek i v Poreči. Možná právě to bylo příčinou jejich ne úplně stoprocentního výkonu. „Kadetky zacvičily v Chorvatsku stejně dobře jako na domácím mistrovství, a podaly výkon, který snese ta nejpřísnější kritéria a výsledkem byl i velmi vysoký bodový zisk,“ komentovala Komoňová vystoupení kadetek. Porota vyhlásila za vítěze celé soutěže společně jak slovenské reprezentantky, tak i hustopečské Lady Stars.

Jestliže medaile od kadetek se čekala, cenný kov ze stejné soutěže juniorek byl pouze v oblasti teorie. Cesta k němu byla nutně podmíněná nadprůměrným výkonem v soutěži. A ten se dostavil. Výsledkem byl zisk druhého zlata pro hustopečské Lady Stars, které zvítězily navíc se suverénním náskokem.

Druhý den začal s několikahodinovým zpožděním. Hustopečské mažoretky v disciplíně pom-pom byly na republice páté a jen těsně pronikly i na evropský šampionát. Přesto po pochodovém defilé průběžně vedly se slušným náskokem. Lady Stars však měly horší pódiové sestavy, přesto je soupeřky nedokázaly dohnat. Třetí vystoupení a třetí titul. Hustopečské Lady Stars se staly nejlepším týmem mistrovství v skupinových sestavách. „Tohle víězství je z říše snů. Větší radost nám holky nemohly snad ani udělat. Vždyť pom-pomy jsou jedna ze dvou nejprestižnějších disciplín. Je to historické vítězství,“ neskrývala nadšení trenérka Komoňová.

Přestože se Mistrovství Evropy pro Lady Stars vyvíjelo velmi úspěšně, skončilo nečekanou kaňkou. V posledním jejich vystoupení, v disciplíně show juniorky, byly před šampionátem jednoznačně pasované do role favoritek. Lady Stars zacvičily výborně. Na zásah srbského rozhodčího jim byla udělená vysoká bodová penalizace. Důvodem byly rozpory mezi českými a mezinárodními pravidly.

Pro hustopečské mažoretky tak místo pomyslné třešničky na dortu přišlo velké zklamání a rozčarování. Přesto jsou tři evropské tituly nejlepší možnou náplastí.