V prvním utkání se střetly družstva Lednice a Hodonína. Hrál se pěkný softball, do šesté směny byl stav 4:4. V sedmé směně pak udělali ledničtí softballisté chyby v obraně, které Hodonín potrestal. Zápas končil výsledkem 10:4 pro Hodonín.
Přesto byl trenér domácí Lednice s výkonem spokojen. S Hodonínem se zatím utkali dvakrát a pokaždé jednoznačně prohráli 17:2 a 15:3. Velice pozitivně hodnotí i působení na pálce, zde zatím měli značné rezervy. Proto se na tuto činnost při trénincích zaměřili a snaha jim přinesla ovoce. Celý výkon lednických Buldoků má zlepšující se tendenci – což nám potvrdili i hráči obou soupeřících týmů.
Druhý zápas domácího týmu, proti Luhačovicím, dopadl jednoznačně 22:8 pro Bulldoky. V zápase Hodonína a Luhačovic zvítězil Hodonín 17:9. Celkově tedy zvítězil Hodonín, Lednice byla druhá, třetí byly Luhačovice.

Součástí turnaje bylo i Homerun derby, soutěž v odpalech za homerunovou vzdálenost (76 m). Této soutěže se účastnili i přihlížející diváci. Takto dlouhý odpal se podařil pouze třem hráčům Milanu Camprovi a Radimu Ráčkovi z Hodonína a Stanislavu Straškrábovi ml. z Lednice (tuto sezónu hraje za Luhačovice). Vítězem se stal Milan Campr, který přepálil vytyčenou vzdálenost dvakrát. Soutěže, která byla příjemným zpestřením horkého dne, se zúčastnilo přibližně třicet mužů a tři ženy, které měly vzdálenost na šedesáti metrech.
Turnaj byl pro týmy testem před podzimní částí ligy, ta začíná v sobotu 8. září. Bulldoci na domácím hřišti v Lednici přivítají celky Snails Kunovice a Toucans Havířov. První zápas začne v 10:00 hodin.