Muži Bullodgs Lednice mají za cíl účast v kvalifikaci o druhou softbalovou ligu. A pokud možno postup do vyšší soutěže. Tomuto cíli podřizují veškeré své snažení. V Moravské lize jsou zatím třetí, mají však odehráno teprve sedm zápasů, zatímco vedoucí oddíl už deset.

Navíc se letos buldoci účastní softballového interpoháru (účastní se ho celky z pomezí druhé ligy a oblastních soutěží nebo B týmy extraligových oddílů – pozn. aut.).

„Zatím jsme se účastnili dvou turnajů, v Praze jsme obsadili druhé místo a v Sedlčanech třetí. Tyto turnaje jsou pro nás velkou zkušeností, hrajeme s potenciálními soupeři z kvalifikace a nastupuje proti nám řada extraligových hráčů a dlouholetých reprezentantů,“ hodnotil trenér ledmnických softbalistů Stanislav Straškrába.

Poslední srpnový víkend pořádají v Lednici další kolo Interpoháru. Účast přislíbily celky Chomutova, Plzně, Spektra Praha, Sezimova Ústí a Opavy. V sobotu i neděli bude určitě k vidění velmi kvalitní softball.

Zajímavá je ale také práce s mládeží. K oddílu mužů se přidal díky trenérům Kubátovi a Fadrnému i oddíl kadetů (hráči do 16 let).

Dále spolupořádjí s SVČ Duhovka Břeclav školní softballovou ligu a letos poprvé tee ballovou ligu (žáci 1. – 5. třídy). Školní a nově i tee ballové ligy se účastní družstva ze škol břeclavského okresu.

První vlaštovkou v softballové mládežnické oblasti je určitě oddíl kadetů, jehož hlavní část tvoří žáci ZŠ Slovácká, v jarní kvalifikaci si vybojoval účast ve druhé lize a vede si v ní výborně. V současné době je na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako první Chomutov.

„Díky naší aktivní činnosti jsme velice dobře zapsáni u České softballové asociace, proto se nám podařilo dosáhnout na granty na rozvoj mládeže, z nichž profitovali jak kadeti, tak mladí tee ballisté v Lednici i Břeclavi. Také jsme na konci loňského roku pořádali školení trenérů čtvrté, třetí a druhé třídy,“ vyjmenovává úspěchy oddílu Straškrába.

Dříve si „softbalové Čechy“ pletly Lednici s Ledenicemi. Dnes už každý ví, že jsou to úplně jiné obce.

Ledenice mají sice krásné nové hřiště, ale všichni členové oddílu buldoků pevně věří, že nebude dlouho trvat a takové hřiště bude mít i Lednice.