První utkání s Brnem rozhodl svou bezchybnou hrou na pálce i v poli po šesti směnách 15 : 0. Podobně vstoupili ledničtí softballisté i do zápasu s Havířovem, s nímž po šesti směnách vedli 9:1.

V poslední směně přálo havířovským pálkařům štěstí a čtyřikrát skórovali, stejný počet bodů si připsali i Ledničtí.

Tato dvě vítězství vynesla Buldoky na sdílenou první příčku s Kunovicemi. Protože Kunovice mají o tři body lepší skóre, mají právo uspořádat turnaj. V něm se Ledničtí střetnou se třetím v pořadí – Brnem. Vítěz tohoto utkání postupuje do finále, poražený bude bojovat o třetí místo.

Ve Slovenské softbalové lize se po základní části umístili Ledničtí na 3. místě. Příští neděli jedou do Kunovic bojovat s Račou a Kunovicemi o postup do semifinále.

„Sdílená první příčka po základní části v Moravské lize je to, co jsem si před sezónou představoval. Spíš jsem myslel na druhé místo, Kunovice mají spoustu hráčů s ligovými zkušenostmi a jsou vždy těžkým soupeřem. Naším cílem je probojovat se do kvalifikace o druhou ligu a tam co nejlépe uspět,“ hlásil trenér lednických softbalistů.

Ti v loňském roce skončili šestí, letos by chtěli své umístění vylepšit. Slovenskou ligu hrají právě pro to, aby získali herní zkušenosti s kvalitními soupeři.

Autor: STANISLAV STRAŠKRÁBA