Rozpis jim určil za soupeře dva kvalitní celky. Univerzitu Brno – loňského neporaženého vítěze – a Snails Kunovice – jejichž A tým hraje letos 1. softbalovou ligu.

Dopolední zápas domácích proběhl proti očekávání klidně a buldoci jednoznačně zvítězili 11 : 1 po páté směně rozdílem.
Na tuto skutečnost měla velký vliv neúčast opor B týmu soupeře, kteří podporovali A tým, hrající v sobotu i neděli svá ligová utkání.

Odpolední zápas proti Brnu, které přijelo naopak v silné sestavě, byl zcela jiný. Brňáci mají výbornou pálku a nejlepšího nadhazovače ligy.

V prvních dvou směnách univerzita celkem čtyřikrát skórovala. Ve třetí ji buldočí obrana udržela a v dohrávce se podařilo Lednickým třemi body korigovat průběžný výsledek.

To ale bylo ze strany Lednických vše. Čtvrtá a pátá směna díky vynikající soupeřově pálce a chybám domácích v obraně přinesla hráčům univerzity dalších 16 bodů, na nadhoz se postavil výše zmiňovaný nadhazovač a ten lednické pálkaře k ničemu nepustil.
V páté směně se Lednickým podařilo stáhnout jeden bod, a tak zápas končil za stavu 20 : 4 pro Brno předčasně.

„S konečným výsledkem sobotních zápasů jsem spokojen. O vítězství nad Kunovicemi jsem přemýšlel jako o možném. Je pravda, že nepřijeli v nejsilnější sestavě, ale my jsme na tom byli podobně. Dá se říci, že nám chybělo pět hráčů základní sestavy. Vyhrát zápas s Univerzitou by bylo velké překvapení. Úroveň jejich hry je vyšší než naše, ale časem se jim určitě přiblížíme a pak to budou nádherné softbalové zápasy. Více informací je na našich stránkách bullodgslednice. net,“ přiblížil lednický trenér.

Stanislav Straškrába