V sobotu jeli ledničtí softballisté do Kunovic odehrát poslední letošní zápasy s celky Kunovic a Univerzity Brno. Jednalo se o solidní soupeře, a tak se dal očekávat tvrdý boj. První zápas s Univerzitou, alespoň ze začátku, tomuto předpokladu odpovídal.

Po čtyřech směnách vedla Univerzita 4 : 0, buldoci ale nedokázali najít zbraň na soupeřovy nadhozy, a tak posledním „hřebíčkem do rakve“ lednického týmu byla 5. směna, kdy si soupeř v její dohrávce připsal 6 bodů a zápas tak skončil výsledkem 10 : 0 pro Univerzitu.

Zápas s Kunovicemi byl jiný, zde se Lednickým začalo na pálce dařit. Po prvních dvou směnách vedli 2 : 1, ve třetí směně Kunovice zabraly a přidaly 6 bodů, na které buldoci neodpověděli.

Od sedmé směny Kunovice přidávaly postupně body, a protože Ledničtí kontrovali pouze jedním bodem, byl před dohrávkou poslední směny stav 11 : 3 pro Kunovice.

Ledničtí zmobilizovali síly a podařilo se jim stáhnout první čtyři pálkaře domů, to ale bylo vše, a tak prohráli 7 : 11.

„Je to škoda, tento víkend jsme podali asi nejhorší výkon od začátku sezóny. Přitom jsme si věřili, že alespoň jedno vítězství domů povezeme. Nejvíce mi chyběl týmový duch,“ hodnotí trenér.

Neděle 29. 6. zastihla buldoky v jiné formě. Nastupovali v Luhačovicích proti Taypanu Luhačovice a Toucans Havířov. První zápas svedl dohromady buldoky a Taypan.

„Trvalo nám první tři směny, než jsme se načasovali na soupeřovy pomalejší nadhozy a našli díry mezi luhačovickými polaři. Ve druhé a třetí přidali po bodu, a tak vedli po třech směnách 4 : 0. To ale bylo vše, co jsme mu povolili,“ komentuje trenér. Od čtvrté směny Ledničtí na hřišti jasně dominovali a zápas skončil 12 : 4 pro buldoky.

Od první směny zápasu s Havířovem bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Na dva havířovské body odpověděli buldoci devíti. Havířovským se už nepodařilo skórovat a Ledničtí postupně přidávali body v každé směně. Protože po čtvrté směně vedli buldoci 17 : 2, tedy o 15 bodů, byl zápas ukončen.

Stanislav Straškrába