První zápas nového ligového ročníku si nechala spousta domácích fanoušků ujít, a tak se hráči Nového Veselí mohli, díky hlasité podpoře svých fanoušků, cítit jako doma. Hostujícímu týmu, který sestoupil z I. ligy, a je tak jedním z největších favoritů letošní II.ligy, vyšel lépe úvod zápasu, kdy se rychle ujal dvoubrankového vedení 1:3. Pak však Legata zabrala a rychle otočila vývoj utkání.

V brance domácích se po několika letech objevil znovu Jiří Bavlnka a hned se ukázalo, že to bude pro Legatu velká posila. Bavlnka nejen zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře, ale chytil i několik samostatných protiútoků.

„Na kluky i zápas jsem se vyloženě těšil,“ řekl Bavlnka. „Byl to jeden z nejdůležitějších zápasu v sezóně. Oni neberou nic jiného, než postup. Snaží se hrát házenou, není to taková ta šmudlaná, jako hrají některé jiné týmy. My jsme na ně dnes vlítli dobře,“ dodal gólman s extraligovými zkušenostmi.

Stav v desáté minutě zápasu byl už 9:4 pro domácí. Teprve poté hosté zpřesnili hru a v poli se domácím hráčům vyrovnali. Přitvrdili hru, což zpočátku dělalo Legatě mírné problémy, a podařilo se jim snížit na rozdíl tří branek. Legata však zlepšila obranu a v závěru poločasu už bezpečně hlídala svůj čtyřbrankový náskok.

Než se hráči hostujícího celku v druhém poločase rozkoukali, dostali hned dvě branky a Legata vedla 19:13. Útok domácích trochu přibrzdilo vyloučení Dostalíka, který byl do té doby velmi platným hráčem v útoku. V této fázi se hrála velmi tvrdá házená.

Hosté se snažili zvrátit pro ně nepříznivý stav utkání a uchylovali se často k nečisté hře. Domácí však ještě více zpevnili obranu, nepustili soupeře do šancí a i těch několik ojedinělých spolehlivě likvidoval Bavlnka.

Legatě se dařilo i v útoku. Silnou zbraní Legaty byly protiútoky, které téměř bez chyby proměňovali. Zejména nejlepší střelec zápasu Petr Semerád trestal každou chybu soupeře, a tak skóre postupně narůstalo ve prospěch domácích. Pět minut před koncem už domácí vedli o deset branek 34:24 a zápas byl rozhodnutý. Trenér Jahoda pak střídal i další hráče z lavičky a umožnil tak hostům v závěru zápasu mírně zkorigovat výsledek.

„V prvním poločase to bylo takové oťukávání z obou stran. Bylo to trochu tvrdé a velmi emotivní od obou týmů. Ve druhé půlce se naše hra zlepšila a já výsledek hodnotím jako velmi dobrý. Pochválit bych chtěl zejména brankáře a celou obranu. Byla pružná, přebírala si soupeře. V útoku se pak dařilo dvojici Petr Semerád a Suchomel. Ale dobře zahráli i ostatní,“ hodnotil zápas trenér Legaty Antonín Jahoda.

První důležité vítězství Legaty nad silným soupeřem může pomoci hráčů pozvednou jejich sebevědomí. Zvlášť když bylo toto vítězství podloženo dobrou hrou. Ambice legaty jsou jasné. Chce postoupit do první ligy.