„My jsme se na Ivančice speciálně připravovali celý týden. Na každém tréninku jsme minimálně dvacet minut rozebírali jejich hru. Tentokrát jim chyběl nejlepší hráč a možná to negativně ovlivnilo jejich výkon,“ prozradil trenér domácích házenkářů Antonín Jahoda.

Po výborném výkonu vyhrála Legata první půli rozdílem jedenácti branek 16:5. O výsledku utkání tak bylo jasné mnohem dříve, než mohl kdo čekat. Mezi devadesátkou diváků v hale byl i bývalý trenér Legaty Zdeněk Missbach, který trénuje v Rakousku. Stejně jako diváci i on velmi často uznale pokyvoval hlavou nad výkonem domácího brankáře Jiřího Bavlnky, který zneškodnil několik jistých šancí hostů, včetně několika sedmimetrových ho­dů.

„Nějak speciálně jsem se na ně nepřipravoval. Střílejí úplně normálně jako ostatní. Ale prostě jim to tam nepadalo,“ řekl po utkání brankář hustopečské Legaty Jiří Bavlnka.

Na začátku druhého poločasu hra domácích mírně polevila, ale i tak se konto soupeře neustále pravidelně zvyšovalo. Trenér Jahoda dal pravidelně šanci všem hráčům ze střídačky. Střelecky se nejvíce dařilo Mrkvicovi a Petrovi Semerádovi, kteří každý zatížili konto Ivančic sedmi brankami.

„Rozhodl kolektivní výkon našeho celku. S výsledkem musím být spokojený a i hra konečně snesla přísnější měřítka,“ objasňuje důvody vysokého vítězství trenér Antonín Jahoda.

Legata je i nadále v čele II.ligy bez ztráty bodu. „Je sice hezké, že jsme na čele tabulky, ale musíme si uvědomit, že Nové Veselí je jen dva body za námi. Je to sport. Můžete kdykoliv klopýtnout. Ale my uděláme všechno pro to, abychom na čele tabulky zůstali až do konce soutěže,“ je přesvědčen trenér Legaty Hustopeče Antonín Jahoda.

Hustopeče – Ivančice 35:13 (16:5)

Sled branek: 1–1, 2–1, 9–1, 11–2, 13–4, 16–5, 18–7, 20–9, 24–9, 27–10, 30–12, 32–13, 33–14, 35–15.
Sestava a branky Legaty Hustopeče: J. Bavlnka (1/1), T.Fekete, L.Mrkvica (7), Z.Suchomel (3), P.Franěk (2), P.Blažek, J.Strach (3),M.Myslík(4), J.Pavlíček (3), M.Dostalík (5), P. Semerád (7/3), D. Semerád, M.Strouhal, L. Troubil.
Sedmimetrové hody: 2/2– 3/2.
Vyloučení: 7 – 7.
Diváků: 90.