Úvod do utkání měli lepší Hustopečští, když se ujali vedení 2:0 a později 4:2. „Obrana tentokrát fungovala dobře, byla pružnější a aktivnější. Z vybojovaných míčů jsme se snažili soupeře ničit rychlými protiútoky. V útoku se nám dařila střelba z dálky a dohráváním útočných kombinací do křídel, z nichž padali branky," tvrdila opora Legaty David Semerád.

Legata si držela mírný brankový odstup. Ten mohl být i větší, ale domácí dostávali laciné branky z křídel a z prostoru střední spojky. I přes tyto chyby se snažili domácí hrát rychlou házenou s protiútoky. Ve 14. minutě přišla rozhodující chvíle, kdy se domácím podařilo šňůrou pěti branek za sebou odskočit na 14:8, a získat tak klidný náskok. Ten jim vydržel až do konce poločasu.

Prvních deset minut druhé půle patřilo opět domácí Legatě. „Ve jednačtyřicáté minutě jsme vedli 24:17, a o pár minut později už 28:19. Slibný náskok nám dovolil prostřídat domácí lavičku a zapojit do hry všechny hráče," poznamenal Semerád. A skutečně, do střelecké listiny se zapsali téměř všichni hráči v zeleném.

Hra se ale i nadále přelévala z jedné strany na druhou. Houževnatí hosté se snažili za jakoukoliv cenu prosadit a dát branku. Především záběhy po křídlech dělali paseku hustopečským obráncům.

Kolem 52. minuty si totiž domácí vybrali slabou chvilku. „Většinou technickými chybami v útoku, zbrklou a nepřesnou střelbou jsme se připravovali o míče. Dovolili tak soupeři optické snížení na 28:22. Závěr utkání už jsme si ale pohlídali a poprvé v této sezoně jsme bodovali," dodal Semerád.

Legata Hustopeče – Sokolnice 32:26 (19:15)

Sestava a branky Hustopečí: T.Fekete, V.Pokorný – P.Blažek (5), J.Strach (2), M.Myslík(3), D.Semerád (3), M.Jahoda (10), J.Lattenberg(2), Z.Suchomel (2), M.Strouhal (3), J.Navrátil, L.Troubil (2)

Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1

Vyloučení: 1 – 2

Diváků: 65