To je samozřejmě nadsázka. Hustopečští si na svého soupeře hodně věří.

„Ve svém věku už nemůžu být nervózní. Cítím určitě zodpovědnost, v žádném případě nejsem ztrémovaný. Celou sezonu jsme hráli dobře, tak doufám, že na to navážeme,“ přemítal trenér Legaty Antonín Jahoda, který by s týmem příští neděli rád oslavil svůj čtvrtý postup v kariéře.

Šumperk o definitivu prvního místa bojoval až do posledního kola s juniorkou Zubří. To Legata prolétla svojí skupinou s obrovskou suverenitou. Sebevědomí je tedy na místě.

„Mají trošku starší hráče. Hráli jsme proti nim na přátelském turnaji v Litovli. Tam to bylo fifty–fifty, ale my jsme měli celou řadu zraněných,“ připomněl Jahoda problém, se kterým se potýká vlastně celou sezonu.

„Máme strašnou smůlu. Jen se z jednoho maléru dostaneme, je tu zase někdo jiný, kdo nemůže hrát. Třeba teď mám tři kluky s chřipkou,“ vysvětloval trenér Legaty.

Vyhrát a postoupit do první ligy chtějí v Hustopečích za každou cenu. I sám kouč uznává, že pro tento tým je až třetí nejvyšší soutěže zkrátka pod úroveň. Může se soupeř tedy těšit na tradiční hru Hustopečských?

„Budeme hrát trošku opatrněji než v soutěži. V tom budu muset asi krotit hlavně ty starší hráče. Pro nás je docela velká výhoda, že začneme v soupeřově hale,“ hlásil kouč.

Jeho tým je nažhaven na vrchol sezony. Začne tento víkend, příští neděli dopoledne se představí doma.