„Hraje se o všechno, máme excelentní náskok pěti bodů. Zápas bude zajímavý ve dvou rovinách. Pokud vyhrajeme, zajistíme si postup do baráže o první ligu, zadruhé máme s tímto soupeře špatnou bilanci a chtěli bychom ji doma konečně napravit. Rád bych pozval všechny fanoušky a doufám, že nás dojdou podpořit. Určitě to bude kvalitní házená a my budeme potřebovat každého,“ pozval Semerád fanoušky na nedělní šlágr druhé ligy.

Házenkáři Legaty se do výhodné pozice dostali díky výborně zvládnutému vstupu do jarní části sezony. Prvních pět duelů zvítězil lídr soutěže minimálně o osm gólů, vyrovnanější byl až zatím předposlední zápas s Maloměřicemi, který Hustopeče vyhrály „jen“ o čtyři branky. V dosud nejaktuálnějším klání Legata poprvé na jaře prohrála, když o gól podlehla Kostelci. „Bylo to vyrovnaný a kvalitní zápas, v němž rozhodla naše nedisciplinovanost. Věděli jsme, že je Kostelec je silný, má tam i několik hráčů z extraligy. Byla to pro nás kvalitní prověrka,“ nedělal si z prohry těžkou hlavu Semerád.

Ke skepsi ostatně nemá hustopečský lodivod důvod, jeho svěřenci si dokázali na jaře upevnit vedoucí pozici nad Ivančicemi, a nyní mohou definitivně rozhodnout o výhře. „Jarní sezona nám zatím vychází podle plánu. Na začátku jsme měli méně kvalitní soupeře, v posledních duelech nás ale soupeři prověřili,“ tvrdí Semerád.

Hlavní zbraní týmu je hra směrem dopředu, Legata je s rovnými šesti sty góly v osmnácti zápasech nejproduktivnějším týmem soutěže. „Na útočnou hru máme stavěné hráče. Tým si navíc sedl a jde směrem dopředu. Přišel k nám Robert Ždánský z extraligového Brna. V defenzívě sice nejsme nejlepším týmem soutěže, ale to k tomu patří, když tým hraje útočně, že dostává i víc branek. Důležité je, že vedle hodně gólů, získáváme i hodně bodů,“ uvedl Semerád. Dvoubodový příděl z nedělního klání by měl pro Legatu cenu zlata.