Hosté se ujali vedení hned v úvodu střetnutí, které si udržovali po celý průběh prvního poločasu. Ve 22. minutě snížil na 9:10 Hes, jenže pak hosté čtyřmi góly utekli na 9:14. Domácím se podařilo snížit na poločasových 11:14.

„O nějaké spokojenosti se mluvit nedalo, zachytali nám brankáři, ale měli sjme vyhrávat větším rozdílem,“ hlásil trenér hustopečských házenkářů Martin Schober.

Po změně stran Hustopeče kontrovaly na 12:17, jenže od této chvíle dobrých jedenáct minut hosté neskórovali. „Je to naprosto trestuhodné, když dokážeme obrátit výsledek na 18:17 a pak si vytvoříme několik dalších tutovek, které hráči nepromění. To byl zlomový okamžik utkání,“ hněval se po utkání domácí trenér Petr Mazur.

Hustopečtí nejen že srovnali stav na 18:18, ale dalšími dvěma góly si vytvořili náskok, který již do konce zápasu nepustili.

„To bylo jedenáct minut trápení, dali jsme snad šest tyček. Naštěstí to vzal Chýlek na sebe,“ uvedl po vítězném utkání kouč Legaty.

Díky tomuto vítězství se již hustopečský tým v nejvyšší soutěži prakticky zachránil.

Se sedmi body se společně s Bystřicí pod Hostýnem drží na prvním místě. Černého Petra nyní drží házenkáři z Třeboně.

Legatě stačí jediné vítězství k definitivě záchrany.

„My se ale nechceme zahraňovat za každou cenu. Hustopeče patří na deváté místo. Ale hráči už mají sezony plné zuby,“ přiznal závěrem kouč Schober.

SKP Frýdek-Místek – Legata Hustopeče 21:24 (11:14)

Nejvíce branek: Hes 5, Kolmajer 5, Meca 4 – Chýlek 5, Jahoda 5, Pernička 4, Zemánek 4. Rozhodčí: Nesvadba – Simu. Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0. Vyloučení: 11:6. ČK: Bajgar, Vacula – Mrkvica. Diváci: 300.