Povinné body tak zůstaly doma a doufejme, že dosažený herní projev a radost z dlouhého čekání na vítězství, bude pokračovat.

Začátek zápasu vyšel domácím velmi dobře, když v už v šesté minutě vedli 5:0. Domácí vycházeli z dobré agresívní obrany a nedávali hostům moc velké šance ke střelbě. Z vybojovaných míčů se lacino dostávali do rychlých protiútoků, ze kterých se jim dařilo skórovat.

Hosté i po svém timeoutu působili sice bezzubě, ale ne odevzdaně. Hrou svých spojek velmi často ohrožovali bránu domácích a v 15. minutě se jim podařilo snížit na 7:4.

To ale bylo na chvíli dost. Pak už úřadovali domácí, kteří nejdříve šňůrou čtyř a později pěti branek odskočili na 17:8. Legata tentokrát hrála v pohodě, dařila se jim souhra v útoku a hlavně se zpřesnila muška. Navíc došlo i k probuzení brankáře, který zlikvidoval několik střel z dálky i z prostoru brankoviště. Konec první půle patřil Legatě, která dalšími přesnými trefami završila desetibrankový poločasový náskok.

Po změně stran pokračovala Legata v tažení a v 36. minutě už vedla 23:10. Pak došlo k menšímu polevení, jak na obraně, tak i v útoku. Nepřesnými přihrávkami a nevynucenými chybami ztratili pár míčů a hosté je vytrestali. Šňůrou tří branek snížili a donutili domácího trenéra k timeoutu. Po něm se sice Hustopečští trochu vzpamatovali, ale rozdíl ve skóre zůstával neměnný.

S přibývajícím koncem utkání ubývaly síly a koncentrace, která vyústila k dalším brankovým šancím hostů, především z rychlých protiútoků. Naštěstí, ne všechny padly za záda druhého brankáře Myšulky, který zlikvidoval několik stel z brankoviště. V 52. minutě vedla Legata 30:17 a konec utkání trošku vypustila, když soupeři dovolila skórovat čtyřikrát za sebou.

Hustopeče – Prostějov 32:21

Poločas: 19:9

Sestava a branky: O. Přikryl, T. Fekete, J. Myšulka, D. Semerád (1), L. Mrkvia (5), Z. Suchomel (5), P. Franěk (3), P. Blažek, J.Strach (1), J. Pavlíček (1), R. Trlica (1), I. Minařík (5/1), M. Dostalík (9/1), P. Semerád

Sedmimetrové hody: 2/2– 3/3

Vyloučení: 0 – 4