Domácím hráčům se zápas vůbec nepovedl. Nepomohla ani bojová šedá barva ve vlasech, kterou se chlubili všichni členové celku Legaty.

Konečné skóre zápasu 29 ku 35 připomínalo spíše nedávné extraligové zápasy se těmi lepšími účastníky nejvyšší domácí soutěže.

„Nám se zápas opravdu povedl. Hlavně v prvním poločase. Hráli jsme s pevnou obranou a možná jsme soupeře měli přečtené ještě lépe, než v minulém zápase,“ myslel si po zápase hrající kouč Šumperku Josef Dopita.

Především tuhé bránění většinou v šesti lidech, to byl recept na domácí střelce. Ti se dostávali do zakončení těžce, navíc výborně zachytal Ošťádal.

Na druhé straně se osobnosti v týmu domácích hledali těžko. Zkušení, extraligou protřelí mazáci v týmu Legaty prostě neměli svůj den. Už v prvním poločase museli dotahovat až pěti brankový náskok hostů, poločasové skóre 15:16 vypadalo nadějně. Jenomže druhá půle už byla ve znamení domácí křeče.

I zkušený kouč Hustopečí Antonín Jahoda byl výsledek a především průběhem zápasu hodně zaskočen.

„Hodnotí se mi to těžce. Hostům se dařilo na co sáhli a u nás to bylo naopak. Nedařilo se ani jednomu z brankářů. Mrzí mě, že se nám to nepodařilo, ale život jde dál,“ odpovídal posmutnělým hlasem dost možná končící kouč, který chtěl oslavit svůj čtvrtý postup v kariéře.

Legata by se jej ale přeci jen mohla dočkat. Vítězství v baráži Šumperku zcela jistě nikdo neodpáře, do první ligy se však možná nepodívá.

„Po sportovní stránce tam samozřejmě chceme, ale všechno je otázkou financí,“ odpovídal ve spěchu hostující Dopita, který vzápětí chvátal na týmové foto oslavujících házenkářů šumperského klubu.