Postupné uvolňování vládních opatření dává možnosti venkovního tréninku také hranickým házenkářům. Mužský A-tým už by ale i za normálních okolností pomalu končil sezonu a přípravu dokončí individuálně. „Už jsme najeli na přechodné období. V podstatě začínají druhý týden individuálního plánu, který mají nachystaný do předposledního týdne v květnu. Pak bychom se měli potkat na hale, což je vlastně konec regulérní sezony,“ prozradil šéf Cementářů Martin Schober s tím, že přípravu na další ročník extraligy by muži měli začít už na začátku července. „Tolik se tedy nezměnilo,“ dodal Schober.

Cristiano Ronaldo
Spekulace kolem Ronalda: pozdní přílet, návrat do Realu Madrid?

Jednu změnu ale vedení klubu ohlásilo už nyní. Kádr Hranic doplní nejlepší prvoligový střelec Pavel Mrnuštík. „Určitě jsme rádi. Nechceme družstvo skládat tak jako všichni ostatní v extralize z posil ze Srbska a podobně. Mladé družstvo by mělo být složeno z českých kluků. Pavel od dalších hráčů není věkově tak daleko, pro tým to bude dobré,“ pochvaluje si Martin Schober.

Ten Mrnuštíka trénoval před jeho odchodem do extraligy v Hustopečích, odkud třicetiletá spojka do Hranic přichází. Přestupu nahrála i vazba na bývalého spoluhráče Tomáše Perničku a fakt, že se Pavel Mrnuštík stěhuje do Olomouce.

Cyklojízda přes celou republiku podpoří onkologicky nemocné děti
Cyklojízda přes celou republiku podpoří onkologicky nemocné děti

„První nabídka z Hranic přišla už na podzim. Na jaře jsem měl možnost vyzkoušet si extraligu a ukázalo se, že bych na to ještě mohl mít. A vzhledem k tomu, že stěhování také vyšlo, byly Hranice nejrozumnější volbou,“ řekl Mrnuštík v rozhovoru na Facebooku TJ Cement Hranice.

Ofenzivně laděný hráč extraligové tempo naposledy ochutnal v Maloměřicích a házenou v Hranicích by se chtěl hlavně bavit. „Pokud se podaří tohle, většinou se pak dostaví i výkony. Přál bych si tedy, aby se nám podařil vytvořit silný kolektiv na hřišti i mimo něj a následně jsme tohle využili ke splnění sportovních cílů,“ uvedl Mrnuštík.