Legata v posledním zápase ve Frýdku nepotvrdila dobré výkony z posledních utkání, a tak do Karviné odjížděla s úkolem uhrát proti favoritovi na titul přijatelný výsledek, který by ji zvedl sebevědomí do dalších zápasů. To se však po jednoznačném vítězství domácích favoritů v poměru 37:21 zrovna nepovedlo.

Utkání se mělo hrát původně na jihu Moravy, ale protože v hustopečské Městské hale se konal celostátní bodovací turnaj mládeže ve stolním tenise, bylo utkání přeloženo do Karviné.

Po úvodních brankách na obou stranách vstřelili domácí během sedmi minut čtyři branky, na což Legata nedokázala odpovědět.

Rozjeté domácí hráče zastavil time out trenéra Legaty Martina Schöbera. Po něm začali hustopečští hráči snižovat náskok soupeře.

Skvěle zachytal juniorský reprezentační brankář Jiří Bavlnka, na jehož překonání nemohli v této chvíli útočníci Karviné najít recept.

Kuriozitou zápasu byl ve 12. minutě v házené málo vídaný vlastní gól karvinského Pavlíčka.

V půlce prvního poločasu tak Legata dokázala srovnat stav na 5:5. Místo očekávaného vyrovnání hry však přišel nečekaný kolaps hostů.

Hráči Legaty začali kupit jednu chybu na druhou. Jejich nepřesnou hru v obraně i útoku pak nekompromisně trestali domácí útočníci. A přestože Bavlnka odváděl v brance výborný výkon, na všechno sám nestačil. Do konce poločasu si tak Karviná vypracovala devíti bodový náskok a prakticky rozhodla o zápase.

Do druhé půle nastoupila Legata se Štolcarem v brance, ale obrat hry tato změna nepřinesla. Hosté nadále hráli pasivně a Karviná přidávala jednu branku za druhou.

Trenér Schöber se ve 14. minutě pokusil změnit vývoj hry tím, že do branky poslal opět Bavlnku, ale výsledkem bylo pouze pomalejší nárůst branek Karviné. Zbytek zápasu se už hrál pouze z nutnosti a domácí v exhibičním zápase udělili Legatě šestnáctibrankový výprask.

„Dnešní výkon družstva byl ještě poznamenán zápasem ve Frýdku,“ prohlásil po zápase trenér Legaty Martin Schöber. „Nejvíc jsme chybovali v obranné činnosti, kdy se naši hráči nestačili vracet a soupeř pak snadno dosáhl přečíslení. Našim nejlepším hráčem byl jednoznačně brankář Bavlnka, který dokázal zlikvidovat celou řadu šancí soupeře,“ doplnil trenér Hustopečí

HCB OKD Karviná –Legata Hustopeče 37:21 (17:8)
Nejlepší střelci Karviné: Mrózek 7/2, Faith 6, Hastík 5
Nejlepší střelci Hustopečí: Diviš 5/1, Franěk 5, Semerád 4.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 596.