Hustopečští vstoupili do zápasu velmi dobře a brzo se ujali vedení. Za pět minut už to bylo 5:0 pro domácí. „Obranám fungovala od začátku na sto procent, hlavně eliminovala prostějovské spojky. Z vybojovaných míčů jsme přecházeli do rychlých útoků. Hosté se dokázali prosadit až poté, co si vzali oddechový čas a první gól dali až v sedmé minutě," popisoval úvod utkání David Semerád, kterému se povedlo vstřelit čtyři branky.

Obdržená branka nechala Legatu klidnou a stále pokračovala ve své taktické hře a postupně navyšovala vedení až na překvapivý poločasový jedenáctibrankový rozdíl 21:10. Nejvíce se o něj přičinil osmigólový střelec Legaty Martin Myslík.

Hosté působili odevzdaným dojmem i ve druhé půli utkání, přestože se trošku herně zvedli. Brankář Pokorný jim ale moc důvodů k radosti neposkytoval. Branky padaly na obou stranách, přesto více do prostějovské sítě a náskok domácího týmu neustále narůstal. V jednu chvíli byl až šestnáctibodový. To dali domácí hráči soupeři definitivní knockout, když dala pět branek v řadě a nepustila soupeře téměř k ničemu.

„Další timeout Sokolů na sebe nenechal dlouho čekat. Zvýšený hlas trenéra jim zřejmě pomohl. Začali více bojovat, přitvrdili v obraně a v útočné fázi se jim už dařilo se střelecky prosazovat. Vybojovali i několik přesilových her," uznal Semerád.

Hustopeče ale prostřídali a nechali hrát „mladší" hráče. Ti se chvílemi v útoku trápili a technickými chybami či neproměněním ztratili pár míčů a dovolili prostějovským z protiútoků několika brankami opět snížit. V závěru však opět zabrali a dalšími zásahy dokončili tak zkázu hostí.

Vysokým vítězstvím 37:26 si Legata před posledním utkáním, které hraje v neděli v 10:30 hodin znovu doma, definitivně pojistila třetí místo v tabulce.

HUSTOPEČE – PROSTĚJOV 37:26 (21:10)

Sestava a branky: T.Fekete, V. Pokorný – D.Semerád (4), P.Blažek (5), J.Strach (1), L. Troubil (6), J.Lattenberg (4), Z.Suchomel (5), M. Strouhal, M.Myslík (8), M. Jahoda (4)

Sled: 5–0, 5–1, 7–2, 11–3, 13–5, 15–6, 17–9, 20–9, 21–10 (poločas), 24–12, 26–15, 31–15, 31–18, 34–20, 35–21, 35–24, 37–26

Sedmimetrové hody: 0/0– 1/1

Vyloučení: 4:3