Druholigová Legata nastupovala opět nekompletní, hlavně se musela vypořádat s absencí brankáře Zapletala, kterého velmi dobře zastoupil Fekete. I přesto zdolala soupeře hlavně dobrou obranou a drtivými protiútoky 27:21, hlavně díky výkonu ve druhé polovině zápasu.

„Úvod zápasu byl hodně nervózní, oba týmy dělaly technické chyby nebo neproměňovaly šance, a tak si na první branku diváci museli počkat. Ta padla teprve až ve čtvrté minutě do sítě Legaty. Hustopečští čekali na první úspěšný zásah až do šesté minuty, kdy se trefil Blažek," popsal střelecké trápení obou celků David Semerád, opora hustopečského týmu.

Domácí se naštěstí brzo rozehráli, obrana tentokrát šlapala o hodně lépe, než v předchozích zápasech. Legata se tak ujala vedení 4:2 a následně 5:3. Pak trochu polevila. V útoku se jí nedařilo prosazovat jeden na jednoho, často se dostávali do pasivní hry. Toho samozřejmě využil soupeř, který třemi zásahy hlavně z rychlých protiútoků, otočil stav ve svůj prospěch.

„Naštěstí jsme se brzo probudili, znovu začali lépe bránit, dobře eliminovali střelbu spojek či záběhy do brankoviště. Ze získaných míčů se nám podařilo skórovat z rychlých trháků, a získat tak zpět vedení," oddechl si Semerád.

V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, oběma týmům se dařilo skórovat. Legata tak držela hubený dvoubrankový náskok. Ten se jí podařilo do konce první půle udržet, když Kostelečtí chybovali či neproměnili své šance.

Druhý poločas zahajovali domácí, a hned z útoku se jim podařilo skórovat. Dařilo se jí také blokovat střely hostů z dálky. Z vybojovaných míčů přecházela Legata do rychlých protiútoků, z nichž se jí podařilo proměnit a získat uklidňující náskok 18:11. To rozhodlo celé utkání.

Od 39. minuty padali branky na obě strany, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 43. minutě ale nastal zádrhel.

„Hosté ve dvojité šanci sestřelili domácího brankáře trefou do hlavy. Hra byla na nějakou dobu přerušená pro ošetření, bohužel za faul při pokusu o střelbu, byl vyloučen náš Jahoda. Naštěstí se otřesený Tibor Fekete vrátil do brány," popisoval Semerád nepříjemnou situaci.

Domácí oslabení zvládli a sami se potom dostali do luxusního desetibrankového vedení 25:15. Zdálo se, že utkání je už rozhodnuté.

Vedení ale Hustopečské ukolébalo, a hosté toho hned využili. V útoku byli domácí neaktivní, nepřesnostmi ztrácela míče a už se jí nedařilo jakkoli se prosadit. Toho využil soupeř, který tak nastartoval ke zteči.

Kostelečtí šňůrou pěti branek za sebou snížili a na ukazateli svítil stav 25:20. Naštěstí rozjetého soupeře přibrzdilo vyloučení v podobě červené karty, za faul do hlavy na Suchomela.

Závěr tak domácí už dohráli v poklidu, a získali tak po výhře 27:21 další cenný dvoubodový skalp. V tabulce druhé ligy zůstává druhá se čtyřbodovou ztrátou na Bohunice.

Hustopeče – Kostelec na Hané 27:21

Sled branek: 0–1, 2–1, 4–2, 5–3, 5–6, 8–6, 11–9, 14–10 (poločas), 15–11, 18–11, 21–15, 25–15, 25–20, 26–21, 27–21

Diváků: 55

Sestava a branky Hustopečí:

T.Fekete, Z.Suchomel (4), P.Blažek (3), J.Strach (2), D. Semerád (1), M.Jahoda (3/1), M.Myslík (3), J.Lattenberg (10), T.Troubil (1), J.Šmíd, J.Navrátil

Sedmimetrové hody: 1/1– 2/1

Vyloučení: 3 – 2 ČK: 0–1