Pro Legatu to bylo předposlední představení na domácí palubovce v základní části. Jistě se před svými fanoušky ukáže i v baráži o postup do první ligy.

Domácí posílil uzdravený matador Petr Semerád, první se však prosadili hosté. Přesto už v 7. minutě vedla Legata 5:2. A to přesto, že hosté z Ivančic vyrukovali s vysunutou obranou.

Kamenem úrazu bylo pro domácí proměňování šancí. Soupeř proto tříbrankovou šňůrou vyrovnal. Lépe se už domácí hráči prosazovali díky své smrtící zbrani, rychlým brejkům, které proměňovali s dokonalou přesností. Po první čtvrtině herního času domácí vedli v poměru 9:5. Navýšení rozdílu zhatila vyloučení na straně domácího týmu. Do šaten se tak šlo pouze s tříbrankovým náskokem domácího týmu.

„Nám vždycky chvíli trvá než se v prvním poločase najdeme. Naše silná zbraň jsou rychlé protiútoky,“ dobře věděl trenér házenkářů Legaty Antonín Jahoda.

Po změně stran došlo na straně Hustopečí k výraznému hernímu zlepšení. Ostatně, tak jako ve většině zápasů přehrává Legata své soupeře až ve druhém dějství. Naděje Ivančic se bortily pod tvrdou, vysunutou obranou domácích borců. Navíc Legata pokračovala ve smrtících protiútocích.

Bojovností v ofenzívě navíc Hustopečští získávali důležité přesilovky, během kterých svůj náskok neustále navyšovali.

Ve třech čtvrtinách zápasu byli hosté doslova na dně. Na tabuli svítilo skóre 24:14 a o vítězi bylo rozhodnuto. V poslední desetiminutovce se již utkání vlastně jen dohrávalo.

„Pokud se nám daří, tak jako v neděli ve druhém poločase, tak na to nemá soupeř zbraň. My vůbec ve druhém poločase většinou naše soupeře uštveme,“ vysvětloval domácí kouč Antonín Jahoda.

Ten musí tým připravit nadcházející baráž. Soupeřem bude s největší pravděpodobností Šumperk. Ten vede severomoravskou skupinu sice jen o jediný bod.

Los v posledních dvou kolech mu však přisoudil jedny z nejslabších týmů soutěže: Paskov a Uničov.