Přitom Jihočeši skončili v základní části poslední, takže pro domácí to neměl být až takový oříšek. „Je možné, že na ně prostě neumíme zahrát. Ale v tom zápase bylo z naší strany špatně úplně všechno. Nevím, co k tomu mám říct,“ komentoval trenér domácího mužstva Martin Schober.

Domácím se opravdu nevedlo. V prvním poločase dvacet minut vedli, pak ale pustili ke slovu hosty a do šaten se odcházelo za stavu 12:14 pro hosty.
Tam jim trenér zřejmě promluvil do duše a domácí tak alespoň prvních deset minut druhé půle přesněji stříleli a vypadalo to, že se rozjedou k vytouženým bodům.

Ale opak byl pravdou. Od 40. minuty byli znovu na koni třeboňští házenkáři, kteří si udržovali mírný náskok.
„Vypadli jsme ze všech herních činností. Dalo by se říct, že Třeboň hrála strašně, a Hustopeče hrůzostrašně,“ nebral si po prohraném zápase servítky domácí kouč.

Dramatické byly alepoň poslední minuty, kdy Legata o dvě branky prohrávala a zoufale se snažila o vyrovnání.
Místo toho však přišla jen křeč a zmar, hosté se ukázali jako mnohem efektivnější a svůj náskok dokonce zdvojnásobili.

„Nemyslím si, že můj tým může podobný výkon zopakovat. Věřím, že příští týden už bude naše utkání diametrálně odlišné,“ slibuje hustopečský lodivod.
Jeho svěřenci tak mají v příštím utkání, které se hraje opět na jejich domácí půdě s Bystřicí, co napravovat.

Legata Hustopeče – Třeboň 25:29 (12:14)
Nejlepší střelci Hustopečí: Jahoda 7/1, Hubáček 5, Diviš 3/1, Pernička 3
Nejlepší střelci Třeboně: Mlsna 6, Naimann 6, Šulc 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 2 – 4, diváků: 150.