Hustopečští házenkáři se konečně dočkali. Na své palubovce porazili Frýdek–Místek 32:26 a poprvé od 19. prosince zažívali opojný pocit vítězství.

Nutno ovšem dodat, že hosté ze severu rozhodně nesplňovali extraligové parametry a podle toho vypadala jejich hra.

Domácí od začátku utkání získali náskok, o který přišli pouze v sedmnácté minutě. V celém utkání směřovali hráči v bílých dresech za vítězstvím. V poločase vedli o pět branek.

„Bohužel jsme se vlastními nevynucenými chybami připravili o to, aby bylo v patnácté minutě po zápase. Frýdek mohl odjet s deseti, dvanácti gólovým rozdílem. Hráči ještě nejsou tak psychicky odolní,“ přiznal po utkání trenér domácích Martin Schober.

A vskutku. Proti silnějšímu soupeři by se takové množství chyb nevyplatilo.

Svůj vysoký standard předvedli oba brankáři. Jak zkušený Štolcar, který odchytal většinu zápasu, tak i Bavlnka, který zlikvidoval tři sedmimetrové hody soupeře.

„Na jaře nás moc nepodrželi, protože byli pod velkým tlakem. Hráči v poli si zvykli, že mají za zády vždycky oporu. Dnes už to zase bylo dobré,“ oznamoval trenér Legaty.

Domácím divákům se po dlouhé době ukázala i zkušená spojka Petr Semerád. Jednatřicetiletý hráč se s mužstvem již prakticky rozloučil, okolnosti jej však donutili k návratu.

„Petr je technický hráč a já jsem věřil, že by na obranu Frýdku mohl platit. To se nakonec potvrdilo, nastřílel pět branek,“ pochlubil se Martin Schober vhodně zvoleným taktickým prvkem.

Před ním i zbytkem mužstva je finále základní části. Všichni v Hustopečích si přejí, aby sezona ještě neskončila.

Díky přeloženému utkání teď hraje Legata další dva zápasy opět na domácí palubovce. Dříve než Bystřice přijede Karviná.

Té se v letošní sezoně až tak úplně nedaří a hustopečský lodivod plánuje obrat o body i věhlasný celek. Bez vítězství totiž cesta do play–off nepovede.

Hustopeče – Frýdek-Místek 32:26 (17:12)
Nejlepší střelci Hustopečí: Pernička 6, Jahoda 6/2, Semerád 5, Hubáček 5, Diviš 5/3
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Vacula 5, Meca 5, Dyba 4/2, Bajgar 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/3, vyloučení: 5 – 6 (ČK přímá Skála), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 150