Hned od úvodu se začalo hrát v rychlém tempu. Více ze hry měl nejprve hostující tým z Hustopečí, pak ale domácí hru vyrovnali a do 15. minuty byl stav srovnaný 8:8. Pak se ale přestalo domácím dařit v útoku. Ty se rozbíjely o obranu Legaty.

V bráně Hustopečí nastoupil poprvé Jiří Bavlnka, rozchytávající se po zranění. Jeho extraligové zkušenosti byly znát. Domácí střelci především z postu křídel se nemohli prosadit. Hosté navíc spolehlivě zakončovali své útočné kombinace a vytvořili si tak pohodlné poločasové vedení 9:16.

Začátek druhé půle vyzněl lépe pro domácí, kteří začali ukrajovat z náskoku Hustopečí, až se dostali jen na čtyřbodovou ztrátu. Hosté na to reagovali oddechovým časem. Pak opět začali úřadovat spojky Hustopečí, které snadno překonávaly obranu domácích, a hosté opět odskočili na osmibrankový rozdíl. Byla to zásluha především osmibrankového Petra Semeráda a šestibodového Petra Fraňka. Tento stav si pak hosté udržovali až do závěrečného hvizdu. Konečné skóre tak znělo 32:24 pro Legatu.

Druhá liga má tento víkend volno, ale hned 1. května od 10:30 přivítají čtvrtí Hustopečští doma souseda v tabulce, pátou Kuřim.

Velké Meziříčí – Legata Hustopeče 24:32

Poločas: 9:16

Sedmimetrové hody: 4:3

Diváků: 127

ŽK: 3–2 ČK: 1–0

Sestava Legaty Hustopeče: Trlica Radek 2/0, Semerád David 5/0, Suchomel Zdeněk 5/0, Klein Jakub 0/0, Semerád Petr 8/3, Strach Jan 4/0, Myslík Martin 0/0, Franěk Petr 6/0, Blažek Petr 0/0, Fekete Tibor 0/0, Bavlnka Jiří 0/0, Přikryl Ondřej 0/0, Pavlíček Jan 2/0